OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

SCC: Jacques Breitenmoser se úspěšně vrátil a vyhrál

Švýcarský pilot Jacques Breitenmoser, který měl ve Sports Car Challenge roční odpočinek s v roce 2018 úspěšně vrátil a na voze PRC Ford V8 zvítězil ve své divizi 1 silnějších prototypů nad 2000ccm, tak i celkově. Sezónu nakonec ukončil závod na Imole, kde s přehledem zvítězil Stefen Rupp s Ligierem Nissan LMP3. Avizovaný poslední závod na Nürnburgringu se nakonec nekonal.

Jacques Breitenmoser zvítězil v divizi jedna před Rakušanem Wolfgangem Terschlem na TORK BRS a nad sto bodů se v celkovém účtování sezóny vešel ještě Siegmar Pfeiffer z Německa na Norma BMW. Velmi úspěšný návrat bývalého šampióna SCC absolvoval v roce 2018 Wolgang Payr z Rakouska s PRC Audi Turbo, který skončil čtvrtý a další dlouholetý jezdec SCC Peter Kormann z Německa na PRC Audi Turbo skončil pátý, až za ním skončil vítěz posledního klání na Imole Stefan Rupp s Ligierem Nissan LMP3. V sezóně se svezl i Andreas Fiedler s PRC Audi Turbo nebo Julien Schell z Francie s Ginettou.

Druhá divize slabších prototypů Sportprototypen Lights patřila do režie Rakušana Andrease Haslera s prototypem Radical SR3 Turbo, který nasbíral 126 bodů, druhý skončil Švýcar Benjamin Hotz s Onroak Ligierem Turbo a bronz patřil Mikovi Frenzlovi s Ligierem Honda. Rakušan Rupprechter s nezvyklým motorem Renault na konstrukci PRC skončil na pátém místě. V klasifikaci starších prototypů tzv Classic Clubwertung vyhráli Rakušané Terschl a Hasler. Jelikož se opět nejelo ani v Mostě, ani v Brně neobjevil se na startu SCC ani žádný z českých jezdců. V předběžném kalendáři na rok 2019 figuruje zatím Brno, nebo Slovakiaring, ale také Lausitzring, či Monza a Imola.

Divize 1 :

Jacques Breitenmoser (CH) – PRC Ford V8 – 165 bodů

Wolfgang Terschl (A) – Tork BRS – 128

Siegmar Pfeiffer (D) – Norma BMW – 108

Wolfgang Payr (A) – PRC Audi Turbo – 94

Peter Kormann (D) – PRC Audi Turbo – 73

Divize 2 Lights:

Andreas Hasler (A) – Radical SR3 Turbo – 126

Benjamin Hotz (CH) – Onroak Ligier Turbo – 55

Mike Frenzl (CH) – Ligier Honda - 53

Alexander Frank (A) – PRC Honda – 52

Roland Rupprechter (A) – PRC Renault – 30

 

Vláďa Rožánek, Sports Car Challenge
Foto VDR

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.