SCC Brno dvojnásobný vítěz slaví titul

Tradiční závodní víkend v Brně při Masaryk Racing Days absolvovali ve společném závodě s MMČR D4 a D5, P9 Challenge také jezdci Sports Car Challenge. Na nedostatek vozů si organizátoři nemohli stěžovat.

V Brně si pro letošní rok už zajistil titul Siegmar Pfeiffer s Normou BMW, který dvakrát v první divizi zvítězil a předčasně tak oslavoval. Míchat pořadím však chtěl i Roman Hoffmann z Rakouska, či navrátilec do kokpitu prototypu PRC Wolfgang Payr. Překvapivě dobře se dařilo Benjaminu Hotzovi ze Švýcarska s dvoulitrovým Ligierem Honda a do první řady se s prototypem Norma M20FC týmu Janík Motorport postavil Tomáš Korený, ovšem proti silným vozům první dvize dlouho neodolával. Roman Hoffmann startoval ze zadních pozic, kvůli poruše motoru. Žezlo tedy v začátku uchopil Wolfgang Payr, pronásledovaný Hoffmannem a Pfeifferem. Několikanásobný vítěz SCC Payr byl spokojený, ale Hoffmann i Pfeiffer chtěli zvítězit. Kolo před koncem došlo ke kontaktu Hoffmana s Pfeifferem, oba vozy skončily v kačírku, ale zatím co Pfeiffer s Normou BMW pokračovat mohl, Hoffmann se musel odporoučet. Po závodu nám řekl, že po problémech s teplotou motoru, která ovlivňovala výkon motoru ucítil poslední šanci jak vyhrát, tak to zkusil a nepovedlo se, ale otrávený by byl více, kdyby to nezkusil. Druhý skončil Benjamin Hotz ze Švýcarska na Ligieru Honda a zároveň zvítězil ve druhé divizi SCC. Třetí absolutně dojel Petr Kormann z Německa s prototypem PRC Audi Turbo. Ve druhé divizi vyhrál Hotz, před Jasmine Fiedler z Rakouska na PRC Honda a Andreasem Haslerem z Rakouska na Radicalu SR4.

Hoffmann pro potíže s motorem do druhé jízdy vůbec nenastoupil. Pfeiffer s Normou BMW tak mohl volně dýchat a dojet si nejen pro celkové vítězství v tomto závodě, ale také pro mistrovský titul SCC 2017. Ten už mu nikdo nevezme. Trochu mu za zády operoval Václav Janík z divize 5 s další Normou M20FC, který dojel celkově v Brně druhý. Payr nakonec po souboji s Janíkem uhájil třetí místo, před vítězem druhé divze Benjaminem Hotzem. Druhý v D2 dojel Dr. Norbert Groer na Ligieru Honda a bronz odvezla Jasmine Fiedler. Závod pak v silnější divizi nedokončil Peter Kormann, ani ze druhé Andreas Hasler.

Vláďa Rožánek, Sports Car Challenge 2017
s využitím materiálů arpRedaktionsbüro, foto Rolf Schindler

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting