Sandro Zeller vlastní již šestý titul Drexler Formula 3 Cupu

Na Masaryk Racing Days v Brně se konal předposlední závod Drexler Automotive Formula 3 Cupu a Sandro Zeller ze Švýcarska tam rozhodl o svém šestém titulu.

Drexler Automotive Cup převzal otěže od Remus Cupu a Austria F3 Cupu a patří ke stálicím formulového závodění nejen F3, ale také s formulemi Renault 2,0 nebo F4. V Drexler Cupu také mohou startovat postarší modely F3 od let 1997-2007 ve Formel F3 Trophy. Pro Sandro Zellera je šestý titul dalším milníkem jeho kariéry, připomeňme, že tento pilot dříve jezdil i evropský seriál F3. Sandro Zeller startoval s Dallarou 312 Mercedes. Boj o druhé místo však vyvrcholí na Hungaroringu, když Thomas Aregger ze Švýcarska s Dallarou 309 VW na start do Brna nedorazil, čímž dal šanci Rakušanu Fürtbauerovi s Dalarou 316 Opel se s nasbíranými osmnácti body z Brna přiblížit na dostřel. Další Švýcar Marcel Tobler s Dallarou 308 Mercedes figuruje zatím na čtvrté příčce a pátý vyčkává Ital Luca Iannaccone s Dallarou 308 Toyota, kterému ale v pořadí na záda dýchá dvojice Švýcar Kurt Bohler a Maďar Berta. Tomáš Chabr se svou formulí Dallara 308 NBE Mugen se zatím dělí o desátou příčku se Slovákem Nikolasem Szabem s Dallarou 313 Toyota.

Zeller Brünn 2021.jpg

Klasifikaci Formula 3 Open vyhraje letos český účastník Drexler Formula Cupu Vladimír Neušil z Effective Racing s Dallarou 313 Mercedes, kterému už vítězství v posledním klání nemůže nikdo sebrat, druhé místo patří zatím Ital Alesandro Bracalente s Dallarou 312 VW a bronz patří Christianovi Wachterovi z Německa s Dallarou 308 Fiat.

Patrick Schober ze Slovenska vede zatím klasifikaci F4, kde má za největší soupeře v Maďarovi Benjaminu Bertovi a Britovi Browningovi.

Klasifikaci formule Renault vévodí před Hungaroringem Walter Steding z Německa, před Robertem Siskou z USA a Lucou Steffenem ze Švýcarska. Sedmý v pořadí Jan Matyáš z HKC a devátý Václav Laušmann ze Sape Motorsport mohou ještě své šance v posledním klání vylepšit.

Formel 3 Trophy pro starší monoposty z let 1997-2007 má vyrovnané šance na titul, jak Dr. Ralph Pütz s Dallarou 305 Opel Spiess, tak Švýcar Urs Rüttiman s Dallarou 306 Mercedes nasbírali stejně bodů.

Před posledním kláním na maďarském Hungaroringu mají ještě někteří jezdci šanci promluvit do pořadí na medailových postech. Přejme jim ať se jim to vydaří, hlavně českým jezdcům.

Vláďa Rožánek, Drexler Automotive Formel Cup 2021

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.