Rozhovor s Miss ČR Lucií Váchovou-Křížkovou na golfu

TEXT: Petr Bürger

FOTO: Petr Hanousek

Je to už nějaký pátek, co se stala vítězkou Miss České republiky.

A od té doby se mnohé změnilo. Stala se matkou, vzala si našeho předního jachtaře a začala se věnovat i jiným věcem. To je prostě život, nic není statické, vždy se po čase můžeme ohlédnout a zjistit, jakou cestu jsme ušli. Někdo udělá jen malý krůček, někdo zase obrovský skok. Jak je na tom Lucie Křížková, za svobodna Váchová, to jsem zjišťoval v golfovém klubu v Darovanském dvoře, kam zavítala, aby si procvičila své golfové umění.

1)Proč se setkáváme právě tady v Darovanském dvoře? Máte to sem kousek od Plzně, nebo je to pro Vás příjemné hřiště?

V Plzni bydlím už devět let. Do Prahy sice dojíždím za pracovními povinnostmi několikrát týdně, pro sport a odpočinkové aktivity ale hledám místa mému domovu bližší. Jsem sice členkou golfového klubu v Hostivaři, kde jsem nadmíru spokojená, na tréninky to mám ale z ruky a proto se poohlížím po místech, kam bych mohla jezdit trénovat i na otočku, zatímco je synek ve školce. Golfový resort Darovanský dvůr je na to ideální.

Lucie Kříková

 2) Vidíme se tady po létech, co je u Vás nového? Myslím tím v profesním životě? Dalo by se říct, že jste spokojená?

Spokojená jsem moc. V září oslavím druhé narozeniny v České televizi v pořadu Sama doma. Provázím tímto magazínem společně s kolegyní Stáňou Lekešovou a je to práce, která mě opravdu naplňuje a baví. I když mám vystudovaná práva a politologii, do těchto oborů se zatím profesně nehrnu. Moderování a modeling, to je práce, kterou si můžu časově přizpůsobit rodinnému režimu. Synkovi byly nedávno tři roky. Chci s ním trávit co nejvíce času a moje současná profese mi to dovoluje.

3) Už jste se úplně odřízla od Miss České republiky, nebo jak se říká, stále leštíte poháry?

Tahle soutěž se bude prolínat mým životem ještě dlouho. Tedy alespoň doufám. Stále ze svého titulu těžím. Otevírá mi spousty dveří. Mám hezkou práci a můj titul mi dává větší možnosti pomáhat i v charitativní oblasti.

4) Jak Vám svědčí manželství s Davidem? Myslím, že se asi moc neužijete, jak znám Davida, stále na cestách, stále nové výzvy.

Můj manžel své zahraniční cesty po narození syna hodně omezil, ale dny, kdy je mimo domov, raději ani nepočítám, protože jich je stále hodně. Když je to možné, snažíme se se synkem jezdit za ním, nejčastěji na Lipno, na Nechranice. Do zahraničí ho ale nedoprovázíme.

5) V tuhle chvíli se nacházíme na golfovém hřišti v Darovanském dvoře, jak se vyvíjí Vaše golfová kariéra?

Od posledního setkání jsem pokročila zejména v tom, že jsem si konečně udělala zkoušku golfové způsobilosti. Absolvovala jsem kurz Nauč se golf a Získej HCP v Golfovém klubu Hostivař a pod vedením skvělého trenéra Romana Chudoby zlepšila svůj švih.

6) Někdy se člověk ptá sám sebe, proč to vlastně dělám. Jsou chvíle ve Vašem golfověsportovním angažmá, kdy si kladete podobné otázky?

Taková fáze u mě ještě nenastala.  Zeptejte se mě příště :). V posledních letech jsem se spíš sama sebe ptala, proč to ještě nedělám! S golfem jsem už koketovala několik let, moderovala pár golfových turnajů a slýchávala od kamarádů, jak je ten golf prima. Párkrát jsem měla příležitost zahrát si, ale až teprve letos na jaře jsem se do golfu zakousla více.

7) Čím vlastně hrajete? A kdo Vám vůbec radí, jak na to?

Mám hole značky TaylorMade a jsem zatím spokojená. Jo a rozhodně jsem se nechtěla  pouštět do samouky. Ta z mého pohledu právě v tomhle sportu nedělá dobrotu. Radí mi trenér a pak na hřišti skoro všichni mí kamarádi, se kterými hraju. Ráda si nechám poradit i od nich, ale každý mi radí něco jiného a z toho mám pak nafouklou hlavu :).

8) Na začátku každé golfové sezony si dávám několik cílů, jak se zlepším, čeho dosáhnu, kolik turnajů budu hrát. Nakonec se z toho vyklube, není tolik času, každý víkend nemůžu, když to jednou zahraji špatně, tak už to pak nejde ani příště. Prožíváte něco podobného, nebo jsem v tom sám?

Určitě v tom nejste sám. Já se bohužel řadím do vaší skupiny.  Kdyby mi počáteční nadšení a frekvence tréninků ze začátku sezóny vydrželo do teď, mohla bych vám tady vyprávět o golfu více erudovaně a mluvit o větších zkušenostech. Čas je v tomto ohledu nepřítel. Ke všemu, když máte malé dítě a manžela pořád mezi vlnami…. Ale na druhou stranu tvrdím, že když se chce, dá se všechno zařídit. Kdybych opravdu toužila po tom, dostát svým golfovým plánům, zřejmě by to šlo. Jenže pro mě je v některých chvílích důležitější jezdit se synkem na kole na Lipně, nebo zlepšit svůj čas při 1/2maratonu a plány pak jdou stranou. Každopádně jsem velmi ráda, že jsem ke golfu letos více přimknula.

 9) Za tu dobu co se společně pohybujeme po hřišti, zjišťuji, že jste velmi klidný a tichý člověk. Je to jen optický klam, nebo jste opravdu taková?

Čím jsem starší, tím jsem klidnější a více introvertní. Neznamená to ale, že bych neuměla vybuchnout, jako sopka. Rozčílí mě lidská hloupost a nespravedlnost. A také mé hloupé chyby. Konkrétně při hře, když se mi nepodaří lehký míč, raději vzteky ani nemluvím.

Křížková

10) V čem je golfistka Lucie Křížková silná?

Spíš vám odpovím, v čem jsem slabá. V hlavě. Když trénuji odpaly, hledám si místo, ze kterého na mě bude co nejméně vidět. Když vím, že mě nikdo nesleduje, lítá mi míček většinou podle představ. I trenérův pohled mě rozhodí… Tahle věc je v golfu celkem zásadní, protože vaše odpaly jsou skoro pořád pod dohledem někoho jiného, tak to snad brzy překlenu.

11) Máte na golfu přátele? Myslím tím nové lidi, které jste poznala až na hřišti a přijdou Vám fajn, v pohodě, ok?

Nové přátelé jsem si na golfu zatím nenašla. Golf jsem ale začala hrát také proto, že ho hraje spousta mých dlouholetých přátel a hledali jsme způsob, jak se vídat časteji. Spojit pak příjemnou hru s dobrým jídlem, nebo jen kávou, to je nezbytnost.

12) No a na závěr jedna zásadní otázka. Co musíte letos ještě neodkladně stihnout?

Ráda bych stihla ještě letos otěhotnět. Snad nám bude v tomhle ohledu přát štěstí.

Děkuji za rozhovor.

Petr BÜRGER


Jaká jídla máte ráda?
Italská, thajská…

Co preferujete v módě?
Sportovní eleganci.

Kolik času věnujete nakupování?
Nezbytně nutnou dobu. Nakupování mě baví, ale většinou si předem naplánuji, kam zajdu a do hodiny mám vyřízeno.

Máte nějaké životní motto?
S úsměvem jde všechno líp

Jací se Vám líbí muži?
Charismatičtí, sportovní, vtipní…

Je něco, co byste na sobě změnila?
Paličatost a zarputilost.

Váš oblíbený parfém?
Christian Dior Pure Poison

Kde jsou Vaše limity?
V běhu prozatím na vzdálenosti 21km, na kole na 70km. V pracovní sféře je limitem dvoje moderování za den.

Co byste chtěla v životě dokázat?
Dobře vychovat své děti a alespoň jednou denně vykonat dobrý skutek.

Co vidíte, když se podíváte na noční oblohu?
Nekonečno, kterému nejsem schopna porozumět . A krásu velikosti, nedosažitelnosti.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.