OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Rychlý okruh Slovakiaring trochu klouzal

Další kolo má za sebou Carboniacup, který se slovenským dvojzávodem přehoupl do druhé poloviny závodní sezóny. Jezdcům, kterým rychlá slovenská trať vyhovuje, se také zvětšilo bodové konto, když mohli posbírat body v obou závodech do celkového hodnocení seriálu. Ve startovním poli byli k vidění nejen Češi a domácí Slováci, ale také Australan, či Ital. Premiérově startoval také vůz v divizi D5, tedy formulové vozy nad 2000ccm. Po víkendových závodech kamionů a dešti zde pogumovaná trať trochu klouzala a foukal pěkný vítr. Ale podmínky měly jezdci nastavené stejné, jen záleželo na nich jaké zvolí gumy, či nastavení vozů.

Ve skupině A junior do 1600ccm se s novým náčíním Fiat Punto 1600 představil Dušan Kouřil a měl díky malé konkurenci dvakrát zlato, stejně jako v A1 jedoucí Robert Pecina na Hondě. A1 jedou vozy do 1600ccm. Do 2000ccm ve skupině A2 bral dvě zlata Jiří Zeman s Hondou CRX. Ve skupině A3 do 3000ccm byla konkurence o poznání větší a dvě zlata odvezl ze Slovakiaringu Petr Majer ze stáje Mičánek Motorsport s Renaultem Clio, v první jízdě ho na stupně vítězů doprovodili Němec Walter Förster na BMW M3 a Karel Hrabáň s BMW 130i. Ve druhé jízdě si pro stříbro dojel Miroslav Látr na BMW 130i, před bronzovým Hrabáněm. Mezi 9 vozy v A4 do 3500ccm vládl oběma jízdám Jiří Procházka s BMW Z4, když v první jízdě zajel pro stříbro Michal Vítek s BMW M3 GTR a bronz patřil dosud vedoucímu Otto Svobodovi z Šenkýř Motorsportu na BMW M3. Druhá jízda přinesla stříbro Otto Svobodovi a na bronzový stupínek si polepšil Olaf Haeusner s BMW M3, když Michal Vítek do závodu neodstartoval. Ve skupině A5 pobral dvě zlata Lubomír Světinský s Ferrari 430 a jednou se radoval Jiří Sedlák s dalším Ferrari 550 ve skupině A6, když druhou jízdu nedokončil. Obdobně dopadl i Milan Valášek s Ginnetou G50 GTR ve skupině A8 do 3500ccm s většími úpravami. A7 pro vozy s většími úpravami do 2000ccm si dvakrát dojel pro zlato Němec Josef Dauerer s VW Scirocco. Skupina A9 - neboli dost bylo brambor pro Libora Milotu, ano konečně prolomil své neoblíbené 4 místo a tentokrát dvakrát ve skupině zvítězil s Porsche GT3. Dvě stříbra si vyjezdil Rakušan Michael Oliver s dalším Porsche GT3. V první jízdě dojel třetí Rakušan R.Luger s Oplem Omega DTM, ve druhé jízdě pro změnu jeho krajan T.Weberhofer s Omegou V8 Star. První jízdu nedokončil ani Boleslav Waszek s Lamborghini, ani Rudolf Machánek s Mercedesem GT3.

Ve skupině cestovních sériových vozů B1 do 1600ccm si odvezl dvě osamocená zlata Martin Bakeš s Hondou CRX. Ve dvoulitrech B2 se radoval dvakrát Pavel Zeman s Mazdou RX8 a jedno stříbro patřilo Martinu Čábelovi s Renaultem Clio. B3 do 3000ccm si dvakrát opanoval Tomáš Beneš na Alfě Romeo, před Ondřejem Kupkou na BMW. O třetí místa se podělili Lukáš Kaňka s Alfou Romeo a Zdeněk Čurda s BMW M3.

B4 do 3500ccm si dvakrát bronzový pohár vyjel Radek Zimmer s Lotusem Exige. A první a druhé místo si prostřídali Martin Hanzl na Hondě Civic a Lukáš Valdmann s BMW M3. V nejsilnějších strojích B5 nad 3500ccm si první zlato ukrojil Standa Šedivec s Corvette ZR01, před Miroslavem Beerem se Subaru Impreza a Lubošem Sázavou s Porsche 911. Druhý závod měl však jiný průběh a zvítězil v něm Miroslav Beer, před Sázavou a Šedivcem.

Skupina C pro prototypy a speciální vozy absolvovala svůj závod společně s formulemi skupiny D avšak s odděleným startem.

Ve speciálech C1 do 1400ccm zvítězil v první jízdě bývalý mistr Rakouska cestovních vozů Karl Heinz Matzinger s vozem Performer, kterého známe i Mostu, kde dříve startoval ve Sports Car Challenge. Druhý skončil Carlo Chermaz z Itálie s Performerem a třetí Rakušan G.Hatz s Revolutionem, tedy vylepšenou konstrukcí Pacemakerů. Druhou jízdu vyhrál Chermaz, před Matzingerem a Australanem Troy O´Brienem.

C2 nad 1400ccm pro vozy Praga, Norma, Osella nebo upravené Caterhamy přinesla jen jedny body pro Rakušana W.Maurera s Caterhamem Hayabusa, když druhý závod už žádný vůz C2 neabsolvoval. V C3 pro Caterhamy, Lotusy 7, či Kaipany si na nejvyšší stupínek stoupnul v obou jízdách Michal Vítek. V první ho pak na stupních doplnili Jakub Kirchner a Ondřej Hejduk, ve druhém klání si stříbro zasloužil Tomáš Frank, před Jakubem Kirchnerem, všichni startovali na Caterhamech. Ve skupině C4 nad 1600ccm si pro body dojeli Martin a Jakub Křečkové, před Janem Marečkem s KTM X BOW, ve druhé jízdě se o zlato postaral Jan Mareček, před Jakubem a Martinem Křečkovými.

Formulím mnoho nesvědčili mokré podmínky. Honza Rieger dokázal jednu jízdu D1 na 1400ccm s motocyklovými motory vyhrát, druhou však bohužel nedokončil. Jeho nový konkurent s vozem Gloria Tomáš Mohelnický také odváží zlato a jednu nedokončenou misi. V D4 do 2000ccm zvítězil při své premiéře ve stáji Effective Racing Petr Zelenka s formulí Renault, před Pavlem Machuldou a Günterem Weissem na stejných vozech. Ve druhém klání odvezl zlato pro změnu s náskokem 7,5s Machulda a druhý skončil Petr Zelenka, bronz opět patřil Günteru Weissovi. Ve skupině D5 se letos poprvé objevil závodní vůz formule nad 2000ccm a dvakrát si tedy zlato odvezl Němec Thomas Dehnel s formulí F4.

Absolutě nejrychlejší časy z obou závodů zajeli tito jezdci:

  1. Karl Heinz Matzinger 2:10,358
  2. Petr Zelenka 2:11,131
  3. Gottfried Hatz 2:11,247

Další klání Carboniacupu uvidí fanoušci motorsportu na domácí trati v Mostě 15.8., tak přijďte zafandit, protože mostecké klání patří k těm nejnabitějším startovkám. S vůní benzínu v Mostě nashledanou.

Vláďa Rožánek a PET
Carboniacup 2018

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.