Rychlé trucky testovaly na mosteckém okruhu

Konečně došlo i na tahače, chtělo by se říci. Ve středu a ve čtvrtek proběhlo na okruhu v Mostě první letošní testování tahačů, ve speciálech Buggyra DV50 a AK29 se střídali Aliyyah Koloc, Adam Lacko a Téo Calvet.

20210421_Test_Most_MP_IMG_0990

Úvodní testování se neslo především ve znamení zkoušky bionafty, která bude provázet premiérově truckery po dobu celého šampionátu. „Zapadá to do naší koncepce zeleného závodění a výsledek předčil veškerá optimistická očekávání. Adam jezdil na hraně rekordu,“ potvrdil šéfkonstruktér David Vršecký. „Bavili jsme se s Robinem, že si ještě pohrajeme s motorem na brzdě a zapracujeme na modifikaci software. Za týden budeme testovat v Nogaru, celý víkend pojedeme na bionaftu, potřebujeme získat data z tepla.

Adam Lacko pak po dlouhé pauze s radostí konstatoval, že nezapomněl ovládat pětitunový tahač a testování si užil. „Naštěstí nepršelo, na rozdíl od středy byla sice včera docela zima, ale jinak pohoda. Aliyyah byla rychlá, Téo ještě o něco málo rychlejší, já jezdil s bionaftou časy na hraně osobáku, ale nechával jsem si rezervu. Uvidíme, jak v Nogaru, přece jen se jedná o hodně odlišný okruh.“

20210421_Test_Most_MP_IMG_9564

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.