Masaryk Racing Days 2022. Rychlá auta, zvuky motorů a nabitý program.

Na brněnském okruhu bylo k vidění mnoho závodní akce během tradičního podniku Masaryk Racing Days. Boss GP, Eset V4 Cup, ale třeba i historické vozy seriálu HAIGO potěšily minulý víkend fanoušky benzínu.

1. Letošní Masaryk Racing Days přilákalo více než dvě tisícovky diváků. A ti se rozhodně nenudili. Závodní víkend byl nabitý akcemi, doprovodným programem, skvělým komentářem Martina Straky doplněný Antonínem Kalou. Dokonce i počasí moc nezlobilo.

2. Na své první vítězství dosáhl jezdec stáje  Top Speed Thomas Jackermeier, který jezdí s vozem Toro Rosso z roku 2008, se kterým získal své první vítězství Sebastian Vettel.

3. Po delší době se v kokpitu formule objevil Václav Šafář. Tentokrát v týmu GT2 Motorsport s Formulí Master.

4. Dlouholetý úspěšný účastník Drexler Cupu Sandro Zeller se i v Brně v obou závodech postavil na stupně vítězů.

5. V sobotu zvítězil před maďarským jezdcem Benjaminem Bertou, v neděli si pozice vyměnili.

6. V Brně byl přítomen i promotér Drexler Cupu Franz Woess, bývalý závodník a majitel stáje Franz Woess Racing

7. Slovenský ARC Bratislava nasadil do závodů osvědčenou techniku. Ligier JSP2 s Mirem Konopkou i Ligier LMP3 s Maťem Konopkou

8. Oba dva po oba dny „okupovali“ stupně vítězů. Miro Konopka zde získal svůj 34. titul.

9. Domácí tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra nasadil do závodů tři vozy Lamborghini Huracán…

10. Jedním z vítězů byl i Josef Záruba, který se za volant Mičánkova Lamba po čase opět vrátil a v sobotu ovládl třídu GTC.

11. Mezi  nejkrásnější  vozy bezpochyby patří již několik let Pagani Zonda stáje Rock Robots…

12. … za volantem ji krotil Antonin Herbeck, mj. poslední vydavatel české mutace anglického časopisu F1 Racing.  V Brně se mu podařilo zvítězit ve své třídě v endurance závodě

13. V sobotu,  po nočním lijáku, měli někteří jezdci problémy udržet svůj vůz na trati jako např.  Daniel Holzner z Rakouska.

14. A proto si během víkendu  na své přišli i uznávaní brněnští traťoví maršálové

15. V jejich řadách je zastoupena i početná skupinka něžného pohlaví

16. Tobias Poschik z mělnického týmu Carpek Servis si zde zajistil titul šampiona Clio Cupu a zároveň je i nejlepším juniorem roku 2022 v rámci ESET V4 Cupu.

17. Libor Milota se svým AMG Mercedese GT3 získal po brněnském víkendu titul v ESET V4 Cupu GT3. Po oba dny sváděl souboje s Mičánkovými jezdci.

18. Součástí Masaryk Racing Days byl i závod Sports Car Challenge.  Původně se v Brně vůbec nemělo závodit, nakonec se „placky“ na Masarykově okruhu objevily. Do konce sezony zavítají ještě na Nurburgring a do Dijonu.

19. Se svou Formulí Renault se dočkala vítězství šestnáctiletá Juju Noda, dcera Hidekiho Nody. Ten v roce 1994 nastoupil do tří GP Formule 1 za stáj Larrousse. Juju již ve svých 14 let vyhrála závod Formule 4 v dánském šampionátu.

20. Motorsport a krásné dívky k sobě patří, i když z některých šampionátů byly k nevoli fanoušků „odejity“. Nejvíce hostesek představil domácí tým Jiřího Mičánka ml.

21. U Mičánkových vozů pózovala i Natálie Kočendová, Miss České republiky a držitelka titulu TOP MODEL of the World.

22. Jeanette Siegert na své formuli MT 77 stále vozí vzpomínku na zesnulého závodníka a bývalého majitele stáje Lutopol Racing Radka Poláka.

23. Stálého zájmu se těší závody o „Pohár míru a přátelství“ alias HAIGO– HistorischeAutomobilrennsport InteressenGemeinschaft Ostdeutschland

24. Tak za rok zase na Masaryk Racing Days.

Text a foto: Standa Hylán