Rozjela se druhá polovina Dakaru – Prokop se posouvá na skvělé sedmé místo, Ouředníček na hranici druhé desítky

Po volném dni se dakarská kolona vypravila zpět směrem k Limě a cestou ji teprve čeká to nejtěžší z letošního 41. ročníku legendární soutěže. Hned nedělní šestá etapa postavila závodníkům do cesty obávanou dunu Tanaka a ta podle očekávání potrápila závodníky nejen ze středu pole, ale i z adeptů na přední pozice. Martin Prokop s Janem Tománkem si po celý den počínali skvěle a vyvarovali se vážnějších chyb v jízdě i navigaci. Odměnou jim tak může být nejen sedmé místo v etapě, ale zejména posun na sedmé místo celkové klasifikace!

Martin Prokop se rozpovídal hned v cíli měřeného úseku, ještě před přejezdem do bivaku u letiště v San Juan de Marcona: „Dnes se startovalo do nejměkčích dun celého letošního závodu a my je zvládli v pohodě, na rozdíl od mnoha jiných aut, které tam zapadly. Ani další část nebyla jednoduchá díky větru, prachu a těžké navigaci. Pár věcí jsme hledali, ale bylo vidět, že hledají i ostatní auta. Jednou jsme třeba pomohli najít bod Carlosu Sainzovi, podruhé zase navedl správným směrem on nás. Celkově bych řekl, že jsme to zvládnuli super a bez větších problémů.  Jen mi dnes nebylo dobře a potýkal jsem  se s křečemi v břiše, takže na největších dírách jsme museli jet opatrně. Večer v servisu budeme muset vymyslet něco s tlumiči, protože dnes mi pravděpodobně odešly a ty samé zde k dispozici již nemáme. Věřím, že můj tým dá Shreka do pořádku před zítřejší nejtěžší etapou celého Dakaru, jak nás straší organizátor.

Tomáš Ouředníček rozjel šestou etapu dobře: „V prvních dunách jsme chytli slušné tempo a i díky skvělému autu jsme neměli problém dostat se tam, kam jsme potřebovali. Bohužel se začala na trati objevovat zapadlá auta, což ovlivnilo jak ideální jízdní stopu, tak i mou koncentraci a začal jsem tak kupit jednu menší chybu za druhou. Těsně před koncem měřeného úseku nás společně s dalšími závodníky organizátor stáhnul z trati kvůli havárii jiné posádky, kterou se stal zbytek trati neprůjezdný. Zítra je nový den a my budeme bojovat dál. Auto funguje výborně, navigace se nám také daří, takže i s trochou štěstí stále věřím v parádní výsledek v celkovém pořadí.

Průběžné pořadí Rally Dakar 2019 kategorie automobilů po 6. etapě:

  1. Al-Attiyah (Toyota) 21:01:31
  2. Loeb (Peugeot) +00:37:43
  3. Peterhansel (Mini) +00:41:14 7. M. Prokop (Ford)                     +02:31:02
  4. T. Ouředníček (Ford) +08:21:17 čeká na případnou úpravu času

Další etapa:

pondělí 14. ledna Stage 7: San Juan de Marcona - San Juan de Marcona Celkem 387 km – spojovací úsek 64 km, měřený úsek 323 km

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.