Rozhovory s jezdci Maxx Formula v Mostě

Text: Vláďa Rožánek Foto: Milan Tomsa

Dobrý den Veroniko Jaksch,
Maxx Formula jela letos první závody v Mostě, jak jste si s manželem, který sedlá velmi rychlou F1 Aguri, své první závody těchto rychlých formulí užili?

Dobrý den, byli jsme moc rádi, že v této „korona“ krizi jsme konečně mohli odjet náš první závod právě v Mostě, v mé rodné zemi. Oba jsme si to užili na maximum, i když před prvním závodem Super Aguri kvůli zkratu v elektrice a následnému malému požáru byla poškozena....

IMG_3490.jpg

Jste nejrychlejší ženou ve startovním poli, jaké je to pilotovat Maxx Formuli Dallara GP2?

Ano jsem zde „jedinou“ ženou, takže to nemám někdy na trati lehké s mými kolegy a GP2 je velmi silná formule, ale už jsme si na sebe za těch 5 let zvykli.

Jak hodnotíte první letošní závody v Mostě a co říkáte na nový rekord trati Rakušana Herndlhofera?

Myslím, že se závody vydařily, i když  tribuny nebyly plné. Bernd Herndlhofer je můj šéfmechanik a vlastník týmu H&A Racing, pod kterým jezdím už několik let. Nejen, že umí výborně nastavit formule, ale taky je jeden z nejlepší jezdců v naší sérii MAXX Formula. Jsem velmi ráda, že rekord padl a Bernd ho v sobotním závodě překonal.

Co chystáte na zbytek sezóny, pojedete s manželem i další podniky, pokud to Covid situace dovolí

Ano určitě, v září se zúčastníme závodu v Monze a o měsíc později našeho posledního letošního závodu ve SPA.

Chcete něco vzkázat svým fanouškům?

Musíme říct, že těm pár fanouškům, kteří se mohli zúčastnit závodu v Mostě chceme moc poděkovat, protože jak můj manžel říká, fanoušci v ČR jsou velmi milí a zapálení do motorsportu!

Děkujeme Veronice Jaksch, a přejeme hodně úspěchů.


A co nám poví druhý závodník Maxx Formula Francouz Christopher Brenier, závodící s ojedinělou formulí s motorem V12?

Autodrom v Mostě opět přivítal velké vozy Maxx Formula, co říkáte na okruh?

Autodrom Most je docela náročný a má mnoho zatáček. Chcete-li udělat rychlé kolo, musíte tlačit od začátku do konce a vyhnout se jakýmkoli chybám. Řídit tam byla dobrá zábava. Slabou stránkou je možná to, že trať má jen několik míst, kde můžete předjíždět. Dobrý výkon v kvalifikaci velmi důležitý!

IMG_3497.jpg

Gratulujeme k vašemu velkému úspěchu a vítězství ve třídě Advance, co byste řekl o vašem výkonu v tomto závodě?

Děkuji a byl to pro mě velmi stresující závod. Na startovním roštu se mi rozbil externí startér, který mi rozbil auto. Takže moji mechanici museli spěchat, aby vzali jiný z druhého vozu.

Jezdci z první řady minuli bod pro brzdění v první šikaně, a to mi umožnilo převzít vedení. Ale pak jsem musel odolávat až do konce závodu, protože se ode mě nikdy mnoho nevzdálili. Jsem za tu výhru velmi šťastný.

Pojedete i v dalších závodech Maxx Formula, pokud to situace Covid dovolí?

Pokusím se. Ale rok 2020 je velmi choulostivý a nemůžeme vědět, co se stane v příštích týdnech, zejména pokud jde o zákaz cestování a podobné věci.

Jaký je cíl sezóny 2020 vašeho týmu, závodí s vámi i Gilles (tj. Váš otec)?

V plánu pro rok 2020 bylo odjet 3 nebo 4 Maxx Formula závody se dvěma vozy (můj otec a já). Ale za situace Covidů byly některé závody zrušeny. Uvidíme, ale doufám, že do konce roku znovu pojedeme.

Děkujeme za vynikající výkony a odpovědi a přejeme Vám hodně závodního štěstí.

Nemáte za co. Chtěl bych ještě přidat poslední slova, abych poděkoval svým mechanikům za jejich skvělou spolupráci a nasazení v tento víkend a děkuji F-Drive Energy za jejich podporu.

My také děkujeme Veronice s manželem Wolfgangem a otci a synu Brenierovým za jejich čas odpovědět naše dotazy.

IMG_3503.jpg

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting