ROZHOVORY JEZDCŮ FORMULOVÝCH VOZŮ SERIÁLU CARBONIACUP 2019

RADEK POLÁK – LUTOPOL Racing Team

Carboniacup začal sezónu opět v Mostě, jak jste se těšil na první letošní jízdu?

Myslím, že velmi nedočkavě. Byla to pro mě jedna z nejdelších zim v mém životě

Jak hodnotíte první vaše letošní vystoupení v seriálu Carboniacupu a jaké vyhlídky máte do dalšího klání?

Z mé strany velmi kladně a vyhlídky vidím velice nadějně

Pojedete případně celý letošní seriál?

Ano, tedy jestli to zdraví a technika dovolí

Co byste něm prozradil na sebe, cítíte se letos na nějaké pódiové umístění?

Kdybych řekl ne, tak tam nemám co dělat. Takže určitě ano! Při mém druhém závodě jsem sám sebe přesvědčil, včetně fanoušku, sponzorů celého teamu a rodiny, že nejsem daleko od pódia. Zatím jsem jel jenom podle sebe a další posun určitě bude, protože jsme zatím nepoužili ani telemetrii tak uvidíme kam nás to posune.

Čeho byste chtěl dosáhnout, máte případně nějakou vysněnou metu?

Dle dohody tuto sezonu mám na roztrénování na rozježdění, v příští sezoně budu bojovat o prvenství ne jenom ve své kategorii ale i celkově. To se ode mně očekává, tak to budu muset splnit.


JAN RIEGER – Rieger Motorsport

Carbonia Cup začal sezónu opět v Mostě, jak jste se těšil na první letošní jízdu?

Tradiční domácí závod hned na začátku sezony je vždy jedna z našich největších událostí, kam nás přijde podpořit spousta příznivců a přátel. Obzvlášť letos jsme byli v očekávání, jak se projeví množství změn, které jsme na formuli přes zimu udělali. Nechybělo mnoho a závody by pro nás skončily ještě dříve, než začaly. Den před samotným závodem se nám v rámci testovacího dne doslova rozletěl zadní disk, což uprostřed zatáčky při rychlosti přes 160 km/h znamenalo nevyhnutelnou ránu do svodidel. Místo večerní grilovačky jsme tak vyměnili příbor za nářadí a snažili se vůz dát dohromady. To se naštěstí a díky obrovské pomoci našich přátel podařilo.

Jak hodnotíte první vaše letošní vystoupení v seriálu Carbonia Cupu a jaké vyhlídky máte do dalšího klání? Pojedete případně celý letošní seriál?

Dá se říci, že jsme z minima vytěžili maximum možného. V trénincích jsme se trochu trápili s příliš agresivním předkem. Bohužel po předchozí havárii při testování nebyla možnost nové nastavení dostatečně vyzkoušet a přizpůsobit. Nakonec z toho byla skvělá přetahovaná o vítězství s Vaškem Šafářem a jeho F4, která snad bavila i přítomné diváky. Ještě do posledního kola jsme drželi první příčku, v cíli to pak bylo absolutní stříbro a zlato ve třídě D1. Z našeho pohledu rozhodně povedený začátek sezony, ale na voze nás ještě čeká kus práce. A protože se nám v uplynulých dvou letech vždy podařilo v celkové klasifikaci sezony zvítězit, je cíl pro rok 2019 v podstatě jasný.

Čeho byste chtěl dosáhnout, máte případně nějakou vysněnou metu?

Vzhledem k tomu, že jsme závody vždycky dělali s miniaturním rozpočtem, je pro nás závodění s formulí daleko za tím, o čem jsme kdy snili. Na druhou stranu jsme zjistili, že nás zkrátka baví porážet soupeře s mnohem lepšími vozy i zázemím a tlačit naše auto až na hranu, nebo ještě lépe kousek za ní. Každopádně někdy bychom rádi okusili některý ze špičkových dvoulitrů, třeba Formuli 3.


TOMÁŠ MOHELNICKÝ – Racing Engineering

Carbonia cup začal sezónu opět v Mostě, jak jste se těšil na první letošní závod?

Ano, je to tak. První závod byl tradičně na domácím okruhu v Mostě. Těšil jsem jako malý kluk s trochou nadsázky.. zimní přestávka byla dlouhá, i když jsme měli takový zpestření zimní sezóny pomocí motokárového Carbonia cupu. I přesto to plnohodnotně nestačilo a nezbývalo než jen odpočítávat dny do prvního usednutí za volant.

JAK HODNOTÍTE PRVNÍ VAŠE LETOŠNÍ VYSTOUPENÍ V SERIÁLU CARBONIACUPU A JAKÉ VYHLÍDKY MÁTE DO DALŠÍHO KLÁNÍ? POJEDETE PŘÍPADNĚ CELÝ LETOŠNÍ SERIÁL?

Letošní první vystoupení hodnotím velice kladně vzhledem k umístění na celkové 6 pozici a 2 pozici ve skupině D1. Oproti poslednímu Mosteckému klání jsme zrychlily a tím se posunuli i o malinko dál. Tým připravil auto skvěle, všechno šlapalo tak jak mělo a nebyl sebemenší technický problém. Do dalšího klání se chystáme nastoupit stejně jako do prvního, a to s maximálním nasazením. Chtěli bychom odjet určitě celý seriál, ovšem záleží na spoustě okolnostech.

CÍTÍTE SE LETOS NA NĚJÁKÉ PÓDIOVÉ UMÍSTĚNÍ?

Určitě Ano, co bych to byl za závodního jezdce, kdybych řekl, že ne

ČEHO BYSTE CHTĚL DOSÁHNOUT, MÁTE PŘÍPADNĚ NĚJAKOU VYSNĚNOU METU?

Pokud se budeme bavit ve formě Carbonia Cupu, tak bych chtěl určitě dosáhnout celkového vítězství ve skupině D1. Nicméně je to ještě běh na dlouhou trať… abych byl konkurence schopný těm lepším. Pokud se budeme bavit mimo Carbonia Cup, určitě bych chtěl zůstat ve formuli a přesednout do silnějšího vozu Renault a jezdit FIA zónu střední Evropy. Zda se to podaří? To opravdu netuším. Nicméně určitě prozatím zůstanu tam kde jsem a budu se dál učit a snažit se posouvat dál.


Děkujeme za poskytnuté odpovědi a budeme se těšit znovu na závodech Carboniacupu 2019.

VDR+MI, foto Radoslav Holan a Vilém Sýkora.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.