Rozhovor s otcem a synem Brenierovými z MAXX Formula po Mostu

  • Jak hodnotíte svůj druhý největší výkon v Maxx Formula z pohledu sebe a svého týmu s otcem

Z pole position, vítězstvím v obou závodech a nejrychlejším časem víkendu můj výkon nemohl být lepší. Myslím, že klíčovým bodem celého víkendu, bylo zajet nejlepší čas v kvalifikaci, start z první pozice mi pomohl zajistit vítězství. Jsem velmi potěšen víkendem v Mostě. Můj otec předvedl velmi dobrý závod a skončil na 4. místě. Celkově tedy mám od svého týmu velmi silný výkon.

  • Jak to šlo za deštivého počasí s tak silnou formulí na technickém okruhu, jakou Most bezesporu je?

Kvalifikace byla za deštivého počasí a pro sobotní závod byla některá část trati stále mokrá. Jízda formulovým vozem o výkonu 750 koní za mokra je samozřejmě opravdu obtížná, zejména proto, že naše vozy nemají kontrolu trakce. V takovém stavu musí řidič přizpůsobit svůj styl jízdy a být k vozu velmi vnímavý.

  • Dvanáctiválce, které má vaše stáj, běží pěkně, ale v dnešní době jsou spíše výjimkou, což se jen tak nevidí.

A abych byl upřímný, myslím si, že je to ostuda. Pro mě jsou motory V10 a V12 opravdovým motorem závodních automobilů. Jsem rád, že série Maxx Formula nám nabízí místo, kde můžeme závodit s našimi vozy V12.

  • V České republice spolupracujete na propagaci se značkou F-Drive, její vkus vám přináší určitý závodní impuls?

Ano, je to druhý rok, co spolupracuji s F-Drive Energy Drinks. Jak naznačuje název, F-Drive je silně spojen se světem automobilových závodů a je potěšením s touto společností spolupracovat. Motory potřebují palivo, řidiči a mechanici potřebují energii!

  • Výsledky v Mostě napovídají, že s vámi musí být stále počítáno na předních místech, který letošní okruh máte nejraději

Se 6 výhrami v 6 závodech je zatím moje sezóna perfektní. Kalendář Maxx Formula pro tuto sezónu je skvělý, 5 závodních víkendů v 5 různých zemích a na 5 různých tratích. Každý okruh má své vlastní charakteristiky a těžko vybírat jeden nad druhým.

 

 

  • Cíl letošní sezóny se blíží, co bylo cílem vaší závodní stáje?

 

Náš cíl je velmi jednoduchý: začít první a skončit jako první! Zatím to funguje dobře, tak pokračujme tímto způsobem!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.