Rozhovor s kamarády a rivaly zároveň - JMT Racing tým

Petrové Švihora a Zelenka, kamarádi a fanoušci v jednom balení. Petr Švihora a Petr Zelenka, dva kamarádi, rivalové a teď i jeden tým JMT Racing. Do Mostu se na Carboniacup, pokud situace dovolí, chystá dvojice jezdců a kamarádů s Formulí Campus.1,6ltr.

Jak to vlastně vzniklo to přátelství motoristické? Kdy jste se skamarádili?

S Petrem jsme se znali odvidění ze závodů do vrchu, a to bude již více jak deset let.

Skamarádili jsme se díky Carboniacupu, kam Petr přestoupil ze závodů do vrchu a já jsem mu začal fandit.

Jak Vás napadlo jet nyní v jednom týmu, teď už můžeme prozradit, že se chystáte společně na závod Carboniacupu v Mostě, tedy velké finále...

Měli jsme sen od roku 2018, že budem jednou týmoví kolegové. JMT racing má dva stejné monoposty a p.Koldinský je člověk na svém místě a své práci velice rozumí takže nebylo co řešit.

Ty jsi Petře jezdil formuli u Chabr Motorsport s Tomisem, jaké máš na tyto závody vzpomínky?

Bylo to pro mě něco úžasného jelikož sem p.Chabrovi fandil ještě v dobách kdy jezdil s Tomisem 02 v Národní formuli. Podařilo se mi zajet druhé místo ve skupině, takže vše klaplo ten den na výbornou.

Petr Zelenka jezdil také formule, tedy formuli Renault u více týmů, jak jsi byl PZ spokojený s těmito vozy a jak se těšíš na svezení s Campusem 1,6ltr.?

V roce 2018 jsem začínal u HKC Racingu a během sezony přestoupil k Effective Racingu a získal titul v D4 v rámci Carboniacupu.V roce 2019 pak odjel jeden závod za Sape Racing.Ty to vozy jsou velmi ryhlé a silné.

Nyní budu sedat o třídu níže, to však neznamená, že bych  podcenoval tuto kategorii a budu se snažit předat své zkušenosti svému kolegovi Petrovi abychom společně dosáhli na co nejlepší výsledek.

S Campusem jsem nikdy nejel takže se těším na novou zkušenost.

Petr Švihora se také těší na start ve formuli Campus, jak vzpomínáš na své první závodní setkání s Petrem Zelenkou, tehdy jste zřejmě nebyli ještě kamarádi?

Jak jsem již odpověděl, znali jsme se od vidění ze závodů do vrchu. Petr byl v závodech do vrchu stejný střelec jako na okruzích. Rád vzpomínám na svůj první start na okruhu, kde jsem si chodil k němu do depa pro rady.

Petr Zelenka rád zavzpomíná na starty se Swiftem, v čem spočívá hlavní rozdíl proti formuli?

Formule je přesnější v ovládání a nepromíji chyby, naproti tomu cestovní vůz je shovívavější k jezdeckému zaváhání.

Co by jste oba vzkázali svým soupeřům, mají se obávat o medaile?

Závod si jedeme užít a pokud nám závodní štěstěna dopřeje, tak bychom chtěli německé soupeře pobavit a budeme proti německé flotile bojovat, co nám budou síly stačit. Nedáme jim kousek tratě zadarmo.

Popřejeme jezdcům týmu JMT Racing šťastný závod Carboniacupu, na který se můžete těšit 11.10. v Mostě, tak na závodní dráze na viděnou.

Autor Racing Enthusiasm, foto Radoslav Holan

Připomeňte si letošní červnový závod Carbonia cupu na mosteckém autodromu:

Carbonia20-1.jpg

Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.