Roland Garros – splněný sen Denise Petáka

Denis Peták je mladý český tenista a jedna z velkých nadějí české tenisové juniorky. Hráč pražské tenisové Sparty odstartoval letošní sezónu na hranici nejlepší padesátky juniorského žebříčku ITF s jasným cílem – zahrát si Grand Slam.

Roland Garros – jeden z nejprestižnějších tenisových turnajů planety – byl pro Denise jasnou výzvou a velkým cílem v dosavadní kariéře. Těsně před turnajem v Paříži se mladý tenista z Popůvek u Brna zúčastnil ještě klání v Belgii, kde by mu účast v semifinále garantovala přímý a vysněný postup. Utkání se světovou čtrnáctkou ale Denisovi přímý postup nevyneslo, a tak musel v Paříži projít kvalifikací.

Denis Petak 4

V Paříži čekaly českého hráče dva kvalifikační zápasy. Na úvod si Peták poradil s italským soupeřem ve dvou setech. Finálové utkání kvalifikace o postup na Grand Slam se protáhlo na tři sety. Proti soupeři z Německa Denis Peták zvítězil v prvním setu 7:5, druhý ovládl německý protihráč v poměru 1:6, ale ve třetím setu se Denis o svůj sen nenechal připravit, když vybojoval výhru 6:1 a zajistil si tak postup do hlavní soutěže.

Denis Petak 6

První Grand Slam je pro každého tenistu velká neznámá – úžasné prostředí, plné tribuny, sdílená sportoviště s největšími jmény světového tenisu – to všechno míchá pocity a nahání husí kůži všem nováčkům těchto turnajů. Nejinak tomu bylo také v případě Denise. I když hned v prvním zápase Roland Garros svému soupeři podlehl, jedná se o bezesporu o největší úspěch v jeho dosavadní kariéře.

Denis Petak IV

Denis Peták:Zahrát si Grand Slam byl a pořád je jednoznačný cíl letošního roku. I když jarní turnaje mohly dopadnou celkově líp, jsem moc rád, že se vše podařilo a kvalifikoval jsem se až do Paříže. Hned v prvním zápase jsem narazil na domácího hráče, kterého neskutečným způsobem hnalo publikum. Pro mě to bylo něco naprosto nečekaného a dosud nezkušeného. Atmosféra toho zápasu byla neuvěřitelná, což se bohužel podepsalo také na mém výkonu. Beru to jako velkou zkušenost a už se nemůžu dočkat na další Grand Slam, tentokrát na travnatém povrchu v britském Wimbledonu.“

foto:  Flickr profil Denise Petáka

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.