ČEZ Riverside Cross pošesté! Unikátní slalomářský závod v centru Prahy znovu přilákal světové hvězdy

Další speciální výzva vyslyšena. Tentokrát biatlonovou střelbu vystřídala střelba na kanoe polo branku. Účastníci slalomářského závodu Riverside Cross na pražské náplavce v centru města totiž museli prokázat nejen své souznění s vodou, ale také zručnost s míčem. Už šestý ročník tohoto unikátního podniku ovládli v katekorii K1 ženy Luuka Jonesová z Nového Zélandu, v kategorii K1 muži pak Brazilec Pepe Gonçalves a v C1 dominoval Vojta Heger z České republiky.

Závod v centru metropole měl znovu elitní obsazení kajakářů, kajakářek a kanoistů z celého světa. „Letos bylo trošku složitější sem závodníky přilákat vzhledem k tomu, že v Praze o víkendu vrcholí Světový pohár a v mnoha zemích se rozběhla už i olympijská nominace,“ řekl kajakář Vavřinec Hradilek, organizátor a stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012. „Proto jsem rád, že tu mám Jessicu Fox nebo Joea Clarka (olympijský vítěz z Ria).“

Odreagování a pokec

Dvojnásobná olympijská medailistka a mnohonásobná světová šampionka Jessica Foxová je stálicí ve startovním poli. „Krásný závod, krásné počasí, milí lidé a závodníci a perfektní organizace. Ráda sem jezdím, je super tu být,“ nechala se slyšet.

Na startu nechyběli ani Češi – třeba kajakáři Vít Přindiš, mistr světa i Evropy, další světový šampion Ondřej Tunka či evropská královna letošního roku Amálie Hilgertová. „Mně přijde, že je to dobré odreagování od toho důležitého závodu, který nás o víkendu čeká. Navíc si tu můžu víc pokecat s ostatními závodníky, což normálně nejde, protože máme tréninky v jinou dobu,“ uvažuje Hilgertová. „Taky můžeme ten náš sport lidem ukázat a pozvat je tak do Troji.“

A jak závod probíhal?

Po startu z rampy následoval 50 metrů dlouhý sprint okolo slalomových branek. Na konci pak na závodníky čekala střelba míčem na kanoe polo branku. Vodní slalomáři měli celkem pět pokusů a čtyřikrát museli branku trefit. Za každý nepovedený pokus následoval trest v podobě obratu kolem své osy.

Závod hvězd

Také závod VIP osobností měl své hvězdy na startu. Olympijská šampionka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová se rozhodně pádla nebála. „Kdysi jsem dělala rychlostní kanoistiku a jezdila jsem na kajaku. Dokonce jsem mistryní republiky ve starším žactvu. I když je to samozřejmě jiné, než divoká voda,“ řekla pozdější vítězka tohoto klání.

To Denisa Helceletová, atletka a někdejší vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů překážek, na vodě nikdy nejezdila. „Jen na takové výletní, kde jsme sice pádlovali, ale to fakt byla jen projížďka,“ smála se. Ve startovním poli byli i její manžel desetibojař Adam Sebastian Helcelet, biatlonista Michal Krčmář, stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu, lyžař Kryštof Krýz, plavec Jan Micka či grandslamová vítězka ve čtyřhře Andrea Sestini Hlaváčková a horolezkyně Klára Kolouchová, která letos vystoupila na obávanou K2.

Slalomářské hvězdy můžete o víkendu vidět znovu, a to při finále Světového poháru v pražské Troji. Současně se tu bude konat i světový šampionát v extrémním slalomu.

Zdroj a foto: Seven Days Agency

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.