Rekordní vítězná jízda bowlera Jelínka v sérii Prestige Tour

Lukáš Jelínek dominuje letošní bowlingové sérii Prestige Tour s rekordním počtem vítězství. Z dosud odehraných devíti turnajů jich vyhrál sedm a přepisuje tak bowlingovou historii. Prestige Tour je desetidílná turnajová série, kde se hraje o postupy na Mistrovství republiky i finanční prémie. Do celkového pořadí se započítává sedm nejlepších umístění v daném ročníku.

Na deváté zastávce série Prestige musel Lukáš Jelínek o rekordní vítězství hodně zabojovat. Na paty mu šlapal letošní objev roku Ondřej Trojek, který svých šest her zaházel ve velkém stylu s průměrem přes 233 kuželek na jednu hru. Jelínkovi se ale na domácí pražské herně Xbowling Prosek Duo dařilo a zvítězil o sedmnáct kuželek s průměrem přes 236 na jednu hru před druhým Ondřejem Trojkem třetím Václavem Rácem.   

Jelínek byl se svým výkonem spokojen: „Cíl byl jasný, po šesti vyhraných turnajích Prestige jsem byl blízko od toho, abych měl v žebříčku plný počet bodů. Tedy vyhrát sedm turnajů Prestige v sezóně a získat tak i celkové prvenství v celé sérii. První čtyři hry se mi hrálo velmi dobře, ke konci už byly podmínky daleko složitější, ale prvenství jsem přes větší nervozitu udržel. Turnaje Prestige Tour beru i jako dobrou přípravu před americkou profesionální PBA, kterou si už letos v dubnu zahrajeme.“

Eva Skořepová - PR manažerka České bowlingové asociace

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting