Rekordní víkend na Olympijském festivalu v Brně

Návštěvnost Olympijských festivalů v Brně a Ostravě se o víkendu přehoupla přes 100 000 návštěvníků. Jen v sobotu dorazilo na Výstaviště Brno 23 165 lidí. Bronzová česká neděle (díky medaili rychlobruslařky Karolíny Erbanové) opět přenesla skvělou olympijskou atmosféru i do dějiště Olympijského festivalu.

V neděli zavítal do Brna i předseda ČOV Jiří Kejval. Výsledky české výpravy mu dělají velkou radost. „V prosinci jsme byli ve stavu, kdy marodily naše největší medailové naděje. Gabriela Koukalová byla mimo, Martinu Sáblíkovou zlobila záda, Evču Samkovou rameno. Vypadalo to bledě. Teď jsme v polovině olympiády, máme s Erbanovou už šest medailí, a kdyby nedopadla už žádná jiná, je to skvělý výsledek,“ hodnotil vystoupení českých reprezentantů v Pchjongčchangu.  

Týden na Olympijském festivalu v Brně

Minulý týden přivítal Olympijský festival v Brně přes 4200 dětí z 83 škol, přičemž nejdelší cestu absolvovala škola ze Zlína. Rozdalo se 1449 medailí a v oceňování školáků se bude pokračovat i tento týden.

První olympionici z Pchjongčchangu na Olympijském festivalu: do Brna dorazili krasobruslaři Dušková s Bidařem

Do dějiště Olympijského festivalu v Brně dorazili přímo z Koreje první čeští reprezentanti. Krasobruslařská sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař se v pondělí na Výstavišti Brno těšila velkému zájmu a rozdala stovky podpisů. 

Slunečné počasí přivítalo v pondělí další návštěvníky Olympijského festivalu v Brně. Na krasobruslařích Anně Duškové a Martinovi Bidařovi byla po dlouhé cestě z Pchjongčchangu nepatrně znát únava. Ale i přesto se poctivě věnovali naplánovaným aktivitám, zkusili si curling, rozdali stovky podpisů natěšeným dětem a vybrali se na další zastávku v Ostravě.

Jsme rádi, že jsme se byli schopní i přes komplikace na olympiádu připravit a že jsme nakonec mohli vůbec startovat. Je to pro nás velmi dobrý výsledek a jsme za to 14. místo velice rádi,“ řekla Anna Dušková v rozhovoru.  „Musíme se snažit stále a pracovat stejně na sto procent,“ zasnil se Martin Bidař, který už v úterý startuje s Duškovou další přípravu na mistrovství světa v Miláně.  

I přesto, že si mohli zkusit další zimní sporty, k ledu je to táhne stále nejvíc: „Kdybych si měl vybrat jiný zimní sport, asi by to byl nejspíš ten curling,“ přiznal Bidař. „Když se na to člověk kouká v televizi, tak se to nezdá, ale ono je to dost těžké. Ale asi by mě to dokonce i bavilo,“ dodal.

Ještě jsme nezkoušeli biatlonovou střelbu, ale asi by to byl taky curling. Jednou jsem ten kámen posunula tak silně, že přejel i ty pruhy,“ smála se Dušková.

foto: ČOV / Radek Miča / Markéta Navrátilová

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.