Rekordní čas i zlato před domácím publikem

Zdroj: TZ Rieger Motorsport

Mezinárodní seriál závodů na okruzích Carbonia Cup se čtvrtým závodem na Autodromu Most přehoupl do své druhé poloviny. Byť jsme se ve všech třech odjetých závodech umístili v celkové klasifikaci vždy mezi prvními třemi, rozhodně nepanovala s předvedenými výkony spokojenost. Světlým okamžikem byl jen jarní závod v Mostě, kde nám vítězství uteklo jen o kousek, ale ani tam nebyla rychlost taková, jakou jsme očekávali. Ukázalo se, že zdaleka ne všechny úpravy, které jsme během zimy provedli, přinesly kýžený efekt.

Vrátili jsme se tak téměř zcela ke staré specifikaci aerodynamiky a změnili i značku pneumatik. Jakkoliv jsme maximálně spokojení se spoluprací s dodavatelem Hankook, firmou MK-Racing Martina Kamiše, pro fungování formule se Pirelli jeví jako o pár desetin vteřiny rychlejší řešení. V každém případě věříme, že dobré vztahy a spolupráce s MK-Racing bude pokračovat i nadále v jiných oblastech.

Do Mostu se sjela zajímavá konkurence. Adepti na vítězství byli hned 4 a vyhrát mohl prakticky kdokoliv z nich. Stále se zlepšující Němec Danny Luderer, přední český motokárista Matěj Kácovský nebo navrátilec za volant Petr Zelenka. Všichni tři jmenovaní sedlají karbonové Formule Renault 2.0. Bez zajímavosti nebyl ani start Igora Lešínského, několikanásobného mistra ČR Národní formule 1400.

Před závodem ale dorazila špatná zpráva. Závodník a majitel Lutopolu Radek Polák utrpěl vážná zranění a na nemocničním lůžku svádí boj o svůj život. Pevně věříme, že léčba bude úspěšná a že se Radek opět vrátí do kokpitu své formule. Alespoň na dálku jsme mu samolepkou na formuli poslali vzkaz.

Součástí našeho závodního dne byla i návštěva dětí z příměstského tábora, pro které naše partnerská společnost PINC připravila krásná týmová trička. Děti si užily jízdu na motokárách, prohlídku boxu i závody samotné.

Zajímavý výsledek přinesl druhý volný trénink. V tom jsme sice zajeli nejrychlejší čas, avšak druhý Luderer ztrácel jednu tisícinu vteřiny, třetí Kácovský pak necelé dvě setiny. Pro lepší představu, tisícina vteřiny znamená v cíli zhruba 4 centimetry rozdílu.

V kvalifikaci jsme čas z druhého tréninku stáhli ještě více a výsledkem bylo 1:35,779. Podle dostupných materiálů vůbec nejrychlejší čas, který kdy byl v Mostě s tímto vozem zajet, počítaje i doby, kdy Glorie C8F bojovaly na okruzích o mistrovské tituly. Nakonec jsme brali první řadu, v závěru měřeného klání nás o necelou půl vteřinu přeskočil Luderer. Čtyři desetiny ztrácel třetí Kácovský, druhou řadu uzavřel s již větším odstupem Tim Rädlein se svým Renaultem první generace.

Hned po startu závodu Luderer zcela neprodyšně zavřel vnitřní stopu a zdálo se, že tudy tentokrát cesta nepovede. V první zatáčce ale minul brzdný bod a úvodní šikanu musel projet rovně skrz zpomalovací retardér. V ten samý moment se zezadu po vnitřku přiřítil Kácovský inspirující se Ludererovým brzdným bodem a jen tak tak, že se naše formule nepotkaly. I on byl nucen využít služeb retardéru. Z první zatáčky jsme tak odjížděli na čele s velmi zajímavým náskokem, který se díky vzájemným soubojům ostatních jezdců během úvodních kol postupně navyšoval až na 8 sekund.

Mohlo by se zdát, že v tu chvíli zbývalo si dojet pro poklidné vítězství. Silné dvoulitry ale rozhodně mají potenciál takovýto náskok poměrně rychle zlikvidovat, museli jsme tlačit na pilu kolo co kolo. Situaci neulehčovali ani někteří jezdci o kolo zpět. I přes zhoršující se nedotáčivost a sílící vibrace jsme ale cílovou pásku proťali jako první s náskokem téměř 6 sekund. Třešničkou pak bylo i nejrychlejší kolo závodu.

Vypadá to, že změny na voze se ubírají skutečně správným směrem, a věříme, že ve zbylých třech závodech budeme pro všechny ostatní ještě silnějšími soupeři.

Pohár za první místo tentokrát ale nepoputuje do naší vitríny. Rozhodli jsme se jej spolu s povzbuzujícím vzkazem věnovat Radku Polákovi. Radku, bojuj!

Carbonia Cup bude pokračovat 12. srpna na německém Lausitzringu.

Děkujeme všem za podporu!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.