Regionem Orlicka 2018 ve fotografiích Miluše Žáčkové

Začátkem srpna patřilo okolí Lanškrouna mladým cyklistům. Konal se tu již 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka. Ve dnech od 03. do 05. 08. 2018 se závodníci utkali ve čtyřech etapách. Regionem Orlicka je závod s dlouhou tradicí určený pro mladé cyklisty kategorií Junior a Kadet. Závod se těší velké oblibě a není se čemu divit. V minulosti zde vyhráli takové hvězdy jako je Peter Sagan nebo Leopold König.  Letošního ročníku se zúčastnilo 154 závodníků z celkem 8 zemí.

Prestižní závod odstartovala v pátek 77 km dlouhá I. Etapa tzv. „Rudoltická“ Z které Vám přinášíme fotoreportáž. Na závodníky čekalo celkem 7 okruhů z Lanškrouna přes Rudoltice zpět do Lanškrouna. Nejen s velkým horkem, ale i s velkou konkurencí si nejlépe poradil český jezdec Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský)V dramatickém spurterském souboji porazil druhého Němce Robina Gärthöffnera (Team Wipotec RLP) a třetí příčku na bedně bral Slovák Dávid Sikora ( CYS - Akadémie Petra Sagana).

V sobotu ráno čekala na závodníky II. Etapa – 7 km dlouhá časovka. Tuto etapu ovládl suverénním  způsobem německý cyklista Jakob Geßner (Thüringer Radsport Verband), který jako jediný zajel osm kilometrů v čase pod deset minut. O celých 20 sekund pomalejší byl jeho krajan Leon Brescher (Team Wipotec RLP) a třetí pozice patřila také německému cyklistovi Calvinu Dikovi (LV Brandenburg).

I odpolední III. 80Km dlouhou etapu ovládl německý závodník Alexander Tarlton (Team Wipotec RLP) před týmovým parťákem Leonem Brescherem. Pro třetí místo si dospurtoval po velice náročné horské, horkem a místy i deštěm poznamenané etapě Slovák Adam Foltán (MŠK ŽIAR NAD HRONOM). Žlutý trikot si před nedělní rozhodující etapou udržel po excelentním výkonu v časovce a zkušeném představení v horách Jakob Geßner.

Nedělní IV. závěrečná etapa uzavřela třídenní klání mladých cyklistů. Na závodníky čekalo 95Km a po úmorných vedrech také ochlazení a část etapy znepříjemnil i déšť.  Se všemi podmínkami si nejlépe poradil slovenský kadet Martin Svrček (CYS – Akadémia Petra Sagana), druhý byl Tim Oelke (Thüringer Radsport Verband) a pro třetí místo si dojel Vladimír Mikšaník (ACK Stará ves n. O.)

Celkové pořadí je po všech etapách následující:

32. vítězem Regionu Orlicka se stal Němec Jakob Geßner (Thüringer Radsport Verband), druhý byl také Němec Leon Brescher (Team Wipotec RLP) a třetí místo patří Slovensku zásluhou Adama Foltána ( MŠK Žiar nad Hronom). Další tři příčky obsadili tuzemští junioři. Čtvrtý byl Jakub Bouček (CK Příbram – Fany Gastro), pátý Adam Doležal (ČEZ Cyklo Team Tábor) a šestý Vojtěch Řepa (TJ Favorit Brno).

Celkové výsledky najdete zde: http://www.skpduha.cz/Portals/skpduha/RO2018/Vysledky/V180805_RO2018_E4.pdf

Text a foto: Miluše Žáčková

Velká fotogalerie: foto: Miluše Žáčková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.