Rallye Dakar 2015 je za dveřmi!

Zdravíme z horké Argentiny. Máme za sebou přejímky, na kterých náš SUPERMAN prošel bez problémů. Před sebou 9000 km Jižní Amerikou,třemi zeměmi Argentinou, Chile a Bolívií.

Zítra nás čeká Buenos Aires s davy fanoušků, při slavnostním zahájení soutěže a 4.1.2015 už to konečně vypukne!

Loprais

Neděle, 4.1.
BUENOS AIRES – VILLA CARLOS PAZ
Čeká nás první dávka ostrých kilometrů, 663km spojovacího úseku a 175 km RZ. Etapa bude patřit mezi ty rychlé s ostrými zatáčkami,kameny a všudypřítomným prachem…

Pondělí, 5.1.
VILLA CARLOS PAZ – SAN JUAN
Pro kategorii kamionů je vybrána jiná trasa, než bude mít zbytek světa. Tady nás čeká 315 km spojovačky a 331 km RZ. Má jít o tvrdý podklad s prašnými úseky uprostřed etapy a s pískem na závěr.

Úterý, 6.1.
SAN JUAN – CHILECITO
Pro kamiony je určena spojovačka v délce 258 km a RZ 284 km. Trasa povede jednou z nejkrásnějších oblastí Argentiny, plné kanonů a strmých vrcholů. Závodníci si ale budou muset hlídat spíš cestu plnou nebezpečných kamenů.

Středa, 7.1.
CHILECITO – COPIAPO
V této etapě nás čeká spojovací úsek dlouhý 594 km a 174 km RZ. Během této etapy vystoupáme do výšky 4800 m a budeme přejíždět hraniční přechod v Paso San Francisco do Chile.V této etapě čekají závodníky také obří duny u Copiapa.Náročná etapa…

Čtvrtek, 8.1.
COPIAPO –ANTOFAGASTA
Spojovací úsek bude měřit 239 km a RZ 458 km. Tato etapa bude pro všechny kategorie stejná. Zase se bude jednat o rychlou etapu se zrádným pískem fesch-fesch a velmi obtížným předjížděním.

Pátek, 9.1.
ANTOFAGASTA –IQUIQUE
V šesté etapě bude pro kamiony spojovací úsek měřit 370 km a RZ 255 km. Trasa soutěžící přivede na pobřeží Pacifiku k Iquique. I tady nás čekají dunová pole a soutěž se dostane do své poloviny.

Sobota, 10.1.
IQUIQUE –MARATONSKÝ BIVAK
Spojovací úsek této etapy bude měřit 101 km a RZ 335 km. Jedná se o maratonskou etapu pro kamiony s dlouhými písečnými úseky. Noc bez servisu a mechaniků…

Neděle, 11.1.
MARATONSKÝ BIVAK – IQUIQUE
Tato etapa je bez spojovacího úseku, pojede se přímo RZ, dlouhá 271 km. Bude to náročný úsek plný dun a písku.

Pondělí, 12.1.
Zasloužený VOLNÝ DEN

Úterý, 13.1.
IQUIQUE – CALAMA
Spojovací úsek bude měřit 88 km, RZ 451 km. Zase si závodníci užijí duny a písek, hrboly, výmoly a úzké tratě bez možnosti předjetí.

Středa, 14.1.
CALAMA – SALTA
Tady čeká kamiony 501 km spojovacího úseku a 359 km RZ. V této etapě budou závodníky trápit velká převýšení, hranice a znovu Argentina.

Čtvrtek, 15.1.
SALTA – TERMAS DE RIO HONDO
V jedenácté etapě je pro kamiony připraven spojovací úsek v délce 326 km a RZ bude dlouhá 194 km. Zase rychlá etapa, plná stromů, vegetace a úzkých cest.

Pátek, 16.1.
TERMAS DE RIO HONDO – ROSARIO
Ve dvanácté etapě čeká kamiony dlouhý spojovací úsek, který měří 726 km a RZ dlouhá 298 km. Náročná a rychlá etapa plná kamení a nebezpečné vegetace.

Sobota, 17.1.
ROSARIO – BUENOS AIRES
Konečně poslední etapa bude mít spojovací úsek dlouhý 219 km a RZ bude měřit 174 km pro kamiony. Zase půjde o rychlou rozbíjecí etapu, která bude vyžadovat maximální soustředění a koncentraci až do úplného konce. Únava už bude velká a odpadlíci bývají i zde.

To jen ve stručnosti, co nás vlastně čeká a na co se vy můžete těšit!

Děkujeme za Vaši podporu,velmi nás těší a vážíme si jí.

Váš Loprais tým!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.