Radvanicemi profičí motorky i sajdkáry!

Motorističtí fanoušci z Ostravy a okolí si již tento víkend, 12. – 13. července, přijdou na své! V Ostravě-Radvanicích proběhne 6. ročník mezinárodních závodů silničních motocyklů a sajdkár, a to na přírodním okruhu Františka Bartoše, dlouhém 3,5 km. V sobotu od 9 do 19 hodin proběhnou na trati tréninky motocyklů a sajdkár v sedmi kubaturách od 125 do 800 ccm. Samotný závod bude odstartován v neděli v deset hodin dopoledne. Mezi soutěžícími budou motocykloví jezdci z celé republiky, ale i závodníci z Rakouska, Německa, Švédska, Francie, Austrálie, Slovenska a dalších zemí. Chybět nebude ani účastník Tourist Trophy na ostrově Man Michal Dokoupil, dále vicemistr světa z roku 1979 v kategorii historických motocyklů švýcarský jezdec Rolf Blatter a dokonce i několik žen. Závody všech tříd budou parádní podívanou, třešničkou na dortu však zcela jistě bude finále mistrovství ČR Supermono do 800 ccm, které začne v neděli v 16. 30 hodin.

moto

Na tuto velkou motocyklovou akci přijíždí každoročně velké množství diváků. A protože závody probíhají v Radvanicích, nabídla svou pomoc pořadatelům už po několikáté i radvanická společnost VVUÚ, jejíž správní budova se nachází v divácky velmi atraktivním místě v ulici Pikartské. Jezdci právě zde prudce brzdí a v maximálním náklonu zajíždějí do zpomalovací šikany kolem točny autobusové zastávky. „S občanským sdružením RABA  Motorsport, pořadatelem akce, spolupracujeme dlouhodobě a pomáháme vytvořit  podmínky pro  zdárný průběh závodu. Letos jsme pomohli i s vybavením dětského centra v prostoru u depa závodních motorek, kde děti mohou malovat obrázky a dozvědět se více ze zákulisí závodů. Kromě toho celoročně uskladňujeme více než 600  m3 krycích pytlů s pružnou náplní, které musí pořadatel před každým závodem instalovat  na pevné překážky (stromy, sloupy, ploty, můstky) kolem celé  trati, aby snížil  rizika poranění jezdců v případě pádu nebo havárie. Letos jsme připravili i plošinu  pro oficiální fotografy a kameru,“ popisuje spolupráci Ing. Libor Štroch, Ph.D., ředitel společnosti VVUÚ. Ta také převzala záštitu nad závody kubatur 125GP a 250 GP, jejichž start je plánován v 11.10 hod. a  konec zhruba o půl hodiny později. Jezdci v těchto kategoriích soutěží o ceny  akciové společnosti VVUÚ.

motorky

Start i cíl má závod v ulici Pastrňákové v Radvanicích a závodníci budou projíždět ulicí Radvanickou, Pikartskou a Trnoveckou. Mezinárodní motocyklové závody v Ostravě nesou jméno ostravského jezdce Františka Bartoše, jednoho z předních evropských silničních motocyklových závodníků 50. a 60. let, účastníka řady závodů mistrovství světa, šestinásobného vítěze Velké ceny Československa v Brně.

foto:  Jiří Zerzoň

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.