Radost a smutek ve Spa-Francorchamps.

Čtvrté kolo DrexlerOva poháru formule se konalo ve Spa-Francorchamps, Ardeny, Belgie. Také zde pokračoval duel o titul ve formuli 4 mezi Patrikem Schoberem a Maďarem Benjaminem Bertem.

Ve volném tréninku oba dělilo jen 60 tisícin sekundy, ale v kvalifikaci musel Patrick Schober přiznat porážku o pět desetin. Červená vlajka zastavila Patricka v rychlém kole a po restartu kvůli provozu a v závěrečných minutách nebyl čas na zlepšení.

Na startovním roštu letmého startu v prvním závodě byl za svým konkurentem. Když se světelná signalizace změnila z červené na zelenou, stal se Berta kořistí, kterou bylo třeba ulovit. Předtím se však Schober musel ještě nevyrovnat s několika obtížnými duely s jezdci F3. B. Bertu se Patrikovi nakonec podařilo předjet na rovince Kemmele. Maďarský pilot pak nebyl schopen držet krok s Schoberem.

Byl to jeden z nejlepších závodů Patrika Schobera, který působivě ukázal, že i s malým rozpočtem jsou někdy možné skvělé výkony.

Piloti se podle výsledků v sobotu seřadili na start druhého závodu v neděli. Schober startoval v neděli z 13. pozice vedle svého konkurenta z Maďarska, který se ocitl na P14 z celkem 29 jezdců Formule 3 a Renaultu. Bohužel startovní 13. pozice nepřinesla Patrikovi štěstí. Během letmého startu v první zatáčce la Source další z jezdců narazil zezadu do Patrickovy F4 a poškodil zavěšení zadního kola a zadní křídlo.  Bohužel již nebylo možné pokračovat.

Text: TZ Procar-Motosport

Foto: Knut Keller

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.