Radiožurnál a Radiožurnál Sport nabídnou exkluzivní živé vysílání z olympijských her

Český rozhlas přinese ze Zimních olympijských her z Pekingu nejbohatší sportovní vysílání v historii. Stanice Radiožurnál a Radiožurnál Sport nabídnou posluchačům exkluzivně z nejočekávanější sportovní události roku pestrý program – přímé přenosy z klíčových sportovních momentů, živé vstupy, rozhovory nebo zajímavé reportáže ze zákulisí. Třináctičlenný tým rozhlasových profesionálů zajistí přímo z Pekingu olympijské vysílání, které odstartuje v pátek 4. února 2022 na Radiožurnálu.

„Český rozhlas je jediným rádiem v Česku, které drží oficiální licenci na živé vysílání ze Zimních olympijských her v Pekingu. Naši reportéři tak nabídnou unikátní rozhovory s českými sportovci bezprostředně po závodech a autentické reportáže přímo z místa olympijského dění. Do Číny jsme vyslali tým našich profesionálů, kteří zajistí pro posluchače stanic Radiožurnál Sport a Radiožurnál exkluzivní program,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas Radiožurnál a digitální stanice Radiožurnál Sport budou po celou dobu olympiády vysílat živé přenosy zápasů mužské i ženské hokejové reprezentace, vstupy z veškerých biatlonových závodů a také závody českých olympijských nadějí – snowboardistky a alpské lyžařky Ester Ledecké, rychlobruslařky Martiny Sáblíkové a dalších sportovních hvězd.

„Chystáme více než 250 hodin olympijského vysílání na Radiožurnálu Sport a pro posluchače Radiožurnálu tradiční servis s živými vstupy všech českých olympijských nadějí. Navíc okořeněné komentáři našich nových expertů z řad olympijských medailistů Kateřiny Neumannové, Šárky Strachové, Martina Procházky a Ondřeje Moravce,“ komentuje olympijské vysílání Ondřej Suchan, pověřený ředitel Zpravodajství a šéfredaktor Českého rozhlasu Radiožurnál.

Každý den bude od 16.30 na Radiožurnálu Sport a od 19.00 na Radiožurnálu připraven hodinový Olympijský speciál s moderátorem Janem Pokorným, který shrne to nejdůležitější z uplynulého dne Zimních olympijských her v Pekingu. Součástí vysílání bude také pravidelný denní Olympijský souhrn, který bude informovat každou půlhodinu o aktuálním olympijském dění.

Radiožurnál Sport chystá na každý den přibližně od půl třetí hodiny ranní až 15 hodin olympijského vysílání v kuse. „Opět chceme ukázat, že si jde užít olympiádu, i když jedete v autě nebo jste zrovna v práci,“ doplnil Ondřej Suchan.

Posluchači pořadu Host Lucie Výborné se mohou těšit na exkluzivní rozhovory se všemi českými medailisty. Radiožurnál navíc každý den od 8.50 hodin také představí ve speciálu Hrdina dne silný příběh o sportovním hrdinovi, a to nejenom z české olympijské výpravy.

Po skončení ZOH v Pekingu se budou obě stanice věnovat zimním paralympijským hrám, které se uskuteční od 4. do 13. března 2022. Na místě bude sportovní redaktor Martin Minha, který přinese živé vstupy a aktuální dění přímo z místa her.

TZ: Český rozhlas

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.