Půl Maraton ve fotografiích Pavla Pekárka

Letošní ročník 1/2Maraton Praha zvládl nejrychleji Keňan Roncer Kipkorir Konga, který zaběhl čas 59:42. Vítěz útočil na osobní rekord, patrně vinou špatného odbočení do cílového rovinky o něj však přišel. Na druhém místě skončil Uganďan Maxwell Kortek Rotich, třetí byl Geoffrey Kimutai Koech z Keni. Nejrychlejší ženou se stala předpokládaná favoritka Irine Jepchumba Kimais, která byla v cíli v čase 1:06:01. Nejlepší český výkon zaznamenal Patrik Vebr, který na trati debutoval výkonem 1:05:42 a skončil jedenáctý. O vteřinu za ním doběhl Jiří Homoláč. Nejrychlejší Češkou na vyprodaném oblíbeném závodě se stala Moira Stewartová. Do 1/2Maratonu Praha odstartovalo téměř 12 tisíc běžců.
Organizátoři a elitní běžci měli před startem obavy z chladného a deštivého počasí. Nakonec nepršelo a teploty rozhodně nebyly mrazivé jako v minulém roce. Koncem závodu však závodníky trápil protivítr. I tak startovní pole předvedlo velmi dobré časy – ten nejlepší zaznamenal Roncer Kipkorir Konga, který doběhl za méně než hodinu.

Začátkem května se uskuteční Prague International Marathon.