PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ.

MIČÁNEK MOTORSPORT POWERED BY BUGGYRA VEZE Z MISANA NEJLEPŠÍ LETOŠNÍ VÝSLEDEK

První letošní vítězství si veze z třetího podniku Lamborghini Super Trofeo Europe tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Sobotní závod zakončila dvojice Formánek – Basz na celkovém pátém místě a výhrou ve třídě Pro-AM. Ambice na nedělní výsledek zhatila nezaviněná kolize, po které musel tým odstoupit.
„Vezeme si první letošní vítězství, je vidět, že máme rychlost, můžeme být spokojení,“ hodnotí třetí víkend nejrychlejšího cupového seriálu na světě manažer týmu Jiří Mičánek jr. „Karol Basz, kterého jsme angažovali na tento závod poprvé, odvedl skvělou práci, pomohl nám s nastavením auta a představuje i nový impuls pro celý tým,“ pochvaluje si Mičánek spolupráci s polským jezdcem a loňským mistrem třídy Pro-AM.

Sobotní podvečerní závod vyšel týmu dokonale. „Už během tréninků a kvalifikace bylo vidět, že máme rychlost. Po změně nastavení se mi s autem jelo dobře, pokud porovnáme časy z testů před týdnem, tak jsme zrychlili o sedm až osm desetin,“ vypočítává Bronislav Formánek, který vítězný závod rozjížděl. Po startu se mu podařilo získat dvě pozice a na dobrém místě týmový Huracán předával v polovině závodu i Karolu Baszovi.

Ten pak předvedl skvělou stíhací jízdu a vůz v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra dovezl na skvělém pátém místě celkově a na prvním místě ve třídě Pro-AM. „Moc děkuji týmu a Jiřímu Mičánkovi za tuto příležitost. Mám radost, že jsme ukázali rychlost a že jsme ve výsledcích vystřelili dopředu. Spolupráce s týmem je velmi profesionální a mám z této spolupráce skvělý pocit,“ hodnotí polský závodník.

buggyra_podium.jpg

V nedělním dopoledním závodě pak Basz předvedl skvělý start a během jednoho kola se posunul až na celkovou třetí příčku. Pak bohužel přišel nešťastný kontakt se soupeřem, který trefil zadní část Baszova Huracánu. Auto skončilo v hodinách uprostřed trati, než ale stihl pilot nastartovat a znovu vyrazit, narazil do stojícího auta zezadu bývalý motocyklový mistr světa Dani Pedrosa závodící za tým FFF Racing.

„Byla to prostě smůla, závodní incident, za který nemůžeme. Auto je hodně poškozené a mrzí nás samozřejmě i to, že jsme neměli šanci zopakovat sobotní výsledek,“ konstatuje Jiří Mičánek. „Z víkendu si ale bereme to pozitivní. Ukázali jsme rychlost a víme, že naše místo může být na absolutním čele,“ uzavírá manažer týmu.

„Po startu jsem se snažil tlačit co nejvíc dopředu na vítězné pozice, bohužel pak mě zezadu jedno auto trefilo a roztočilo. Byla to malá kolize a mohl bych pokračovat, bohužel než jsem nastartoval, tak jiný vůz z konce startovního pole narazil přímo do mě,“ popsal nehodu Basz. „Jsme z toho zklamaní, ale když jsme nevyhráli teď, vyhrajeme příště.“

lambo_crash.jpg

Ve třídě LC Cup startoval do závodu Kurt Wagner. Oba jeho závody poznamenaly nešťastné kolize. Sobotní jízdu německý pilot nedokončil, v neděli dojel na pátém místě ve své třídě.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting