První jarní brněnské dostihy přivítaly diváky deštěm

Po tom, co nás počasí loňských závěrečných dostihů navnadilo letními teplotami, přišla letos na jaře v Brně doslova studená sprcha. Nízké teploty doprovázené větrem a deštěm přilákaly na závodiště v Brně-Dvorskách hlavně skalní příznivce turfu. Na programu bylo 8 oficiálních dostihů a 2 dostihy poníků.

Prohlédněte si fotogalerii:

Jarní dostihy Brno

Pojďme společně vypíchnout nejzajímavější momenty:
Jeden z nich se odehrál hned v prvním dostihu (rovina, IV.kat., 1400m.), kde se z boxů nechtělo ryzáku RABBIT MAKFI, jeho jezdkyně Tereza Grbavčicová ztratila rovnováhu a poroučela se ze sedla. Z vítězství se radoval tým okolo hnědáka NIDa s ž. Martinou Havelkovou.

Ve druhém dostihu (rovina, IV.kat.,2800m) vyhrál SARAS, specialista na dlouhé dostihy s ž. Zuzanou Vokálkovou. Naposledy zvítězil ve stejném dostihu v loňském roce a od té doby ze zdravotních důvodů nestartoval. Dostih byl bohužel poznamenám pádem v cílové rovině, kde po fatálním zranění katapultoval  Hordubal za sedla ž. Jakuba Pavlíčka.

Třetí dostih (stch,V.kat.,3200m) vyhrála klisna MAMBO s ž. Lukášem Matuským, za ní docválal RONALDO KING s Adamem Čmielem, který se ale z umístění neradoval dlouho, neboť v průběhu dostihu ztratil zpod sedla dečku se závažím a po převážení byl diskvalifikován.

Hlavní rovinový dostih -Jarní moravskou míli ( III.kat., 1600m), vyhrál po boji ALEXANDR s Adamem Florianem, před druhým POKER RUNem a třetím VALMONT OHNE.

Překážkový ekvivalent hlavního dostihu- Jarní moravskou steeplechase (III.kat., 4100m), ukořistil ryzák TAMAS s ž. Marcelem Novákem. Dále se seřadili LAMBROZINI, BORDERLAND, TYMIAN a TORGON.

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.