Prototypy, rychlé formule a Porsche Cup míří o víkendu do Mostu

Již o tomto víkendu se v Mostě rozezvučí silné motory formulí a cestovních vozů FIA zóny střední Evropy v závodech automobilů na okruzích, které doplní Porsche GT3 Challenge, historické vozy Haigo, kde k vidění bude třeba Škoda 130 RS, či Zastava. Jako součást divize 2 přijedou rychlé formule F3, neboli Remus F3 Cup.

Již čtvrtý závodní víkend čeká v Mostě na závodníky MMČR v závodech cestovních vozů a formulí na severočeském autodromu. Velmi zajímavou startovní listinu představila divize D2, kde se představí rakouský pohár rychlých formulí F3 a dvoulitrové monoposty Renault. Velkým favoritem bude Rakušan Tobler s Dallarou 308 Mercedes, Thomas Amweg ze Švýcarska, nebo další z Rakušanů Christopher Höher na Dallara Opel Spiess. V kategorii dvoulitrů pak můžeme očekávat domácí Gabrielu Jílkovou s formulí Renault. Ve společném závodu D3 se pak představí Tomáš Chabr, či Petr Trnka s formulí Gloria s italským rodokmenem.

V. Rožánek

Divize 4 nabídne plechové cestovní vozy rozdělených podle objemu motoru v kategoriích do 2000cm3, do 3500cm3 a nad 3500cm3. Vozy také bodují do poháru Eset V4 Cup. Ze zajímavých vozů nabídne v dvoulitrové divizi Švýcara Schreibera na Renault Clio Cup ze stejnojmenného poháru, jenž se představí o TGP. Z favoritů představme Marka Frieda a Petra Mandelíka na Lotusech Exige, Martina Skálu na Fordu Focus a představit by se opět měl mělnický František Došek na Peugeotu 208 Gti. Ze Slováků zaujme hlavně Miroslav Horňák se Škodou Fábií.

Jako vedoucí ve FIA zona central Europe přijede do Mostu v divizi do 3500cm3 Polák Lewandowski s Porsche GT3, který vede před Danielem Skalický na BMW M3 GTR a Radimem Michálkem s BMW Z4. Připomeňme, že letos už FIA šampionát navštívil závodní okruhy Hungaroring, RedBullring, Panonniaring, Poznaň a Salzburgring, přičemž jezdci nemohli bodovat kvůli zrušenému klání na autodromu Banja Luka. Kromě Mostu jezdce ještě čeká Brno, Slovakiaring a Navak v Srbsku. Zónu CE nad  3500cm3 vede zase další zahraniční jezdec Piotr Krawczyk z Polska na Mercedesu GT3 AMG. Druhý figuruje v pořadí Slovák Miro Konopka s úžasným Sallenem S7-R a třetí místo prozatím patří Marceli Kusínovi na BMW M3 GTR. Do Mostu přijedou i další zajímavé vozy Ferrari 458 Italia s Vančem, Tkáčem a Jakubíkem, chybět nebude Robert Šenkýř s BMW M3 E92 GTR, Attila Barta s BMW Alpina GT3, ale také 4 turecká Porsche GT3 2010. Vytrvalostní závod okoření startem Herbeck s Pagani Zonda V12, Valášek na Ginnetě G50, Štefan Rosina s Machánkem na Mercedesu AMG GT3, nebo Marcinkiewitz s prototypem Radical SR8 RX. Prototypům pak patří vlastní divize 5, kde pojedou Radicaly s motocyklovým motorem Suzuki Hayabusa o objemu 1500cm3. Našinec by se jistě hodně divil, že tyto lehké prototypy, ačkoliv mají tak malý objem, dokáží prohánět i velmi nadupanější stroje. O tom Vás rádi přesvědčí třeba  vedoucí FIA CE zony Willy Gruber, Ondřej Navrátil, nebo Ivo Ragan.

V. Rožánek

Zajímavé závody nabídne Porsche GT3 Cup CE, který přivítá jezdce z Polska, Turecka, Německa a jedno zastupení má i Mexiko. V Poznani klalovali Polák Bilinski a Švýcar Thuner.

Pokud chcete zavzpomínat na závody poháry míru a přátelství i zde budete mít své favority, dalším hostem mosteckého autodromu bude o nadcházejícím víkendu série Haigo, která nabídne formulové monoposty MTX, Estonia nebo východoněmecké MT 77. V cestovních vozech uvidíme Škodu Favorit, 130RS, Lady Samary, nebo Lady 2105, či Zastavu.

V. Rožánek

Pořadí MMČR na okruzích:

D4 do 2000cm3:

Petr Mandelík – Lotus Exige

Petr Levíček – Lotus Exige

Zoran Poglajen (SLO) – Renault Clio Cup

D4 do 3500cm3

Marcel Kusím – BMW M3 GTR

Petr Válek - BMW M3 GTR

Daniel Skalický – BMW M3 GTR

D4 nad 3500cm3:

Patrik Tkáč – Ferrari 458

Andrej Studenič (SK) – Ferrari 458

Tomáš Kukučka – Ferrari 458

D5 prototypy:

Radek Bareš – Radical SR3

Willy Gruber (A) – Radical SR3

Adam Mazycuk (PL) – Radical SR3

Zóna CE divize 2:

Christopher Höher (A) – Dallara 305 Opel Spiess

Jakub Smiechowski (PL) – formel Renault 2.0

Ch. von Grünnigen – formel Renault 2.0

 

Výsledky ZONA CENTRAL EUROPEAN + D4:

http://www.osk.or.at/index.php?navid=107_10&__wizardStep=Circuit_28

Prozatímní výsledky Porsche GT3 Cup:

http://www.porsche.com/gt3ccce/en/standingsandresults/currentseason/

Startovní listiny pro MMČR na okruzích, Haigo a Porsche GT3 Cup:

http://www.autodrom-most.cz/cz/zavody-2013/mistrovstvi-fia-zony-mezinarodni-mistrovstvi-cr-automobilu-na-okruzich-9-11-8-2013/startovni-listiny-2/

 

Vláďa Rožánek

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.