Prokop s Tománkem na Rally Poland jedenáctí

Mistrovství světa v rally pokračovalo první prázdninový víkend svým sedmým dějstvím u našich severních sousedů. Extrémně rychlé šotolinové tratě a účast posádky Jipocar Czech National Teamu lákají, stejně jako minulý rok, davy českých fanoušků.

Prokop

Martin Prokop s Janem Tománkem po první etapě trojdenní soutěže potěšili své fanoušky jen částečně, a to vítězstvím v poslední rychlostní zkoušce celého dne, když nenašli přemožitele na atraktivní, 2,5km dlouhé paralelní superspeciálce. Jinak nepříliš vydařenou první etapu zakončili na třináctém místě celkové klasifikace.

Rally Poland pokračovala ve zběsilém tempu svou druhou etapou a nejrychlejším továrním pilotům se snažila šlapat na paty i česká posádka Fiesty RS WRC. Během dne se v průběžném pořadí posunuli o jednu příčku výše a tak do závěrečného nedělního programu čítajícího pouhé dvě rychlostní zkoušky budou vstupovat z jedenáctého místa.

M. Prokop

Průběh poslední etapy Rally Poland, sedmého podniku MS v rally, nepřinesl pro posádku Jipocar Czech National Teamu žádnou změnu v celkovém pořadí, a tak se z náročné a velice rychlé šotolinové soutěže vrací s jedenáctým místem a bohužel bez bodového přídělu.

Martin Prokop: „Dnes se jely dvě identické patnáctikilometrové erzety, kde jsme nejdříve ráno trochu čistili měkký povrch, ale druhý průjezd už byl parádní a hodně jsme si konec polské rally užili. Tovární piloti vepředu si nic nedarovali a jeli jako smyslů zbavení, takže naši ztrátu pod vteřinu na kilometr bereme pozitivně. Nové auto zde makalo konečně zcela bez problémů a tak teď nezbývá než doufat, že se to ve Finsku sejde i s mou formou a pohodou. Bohužel jsem si to zde pokazil hned v pátek, kdy jsem se nedokázal dostat do tempa a prostě se mi nedařilo. Ztratil jsem tak virtuální kontakt s předními pozicemi a to při leteckých dnech na polských rovinách nelze smazat. Na závěr musím znovu vyzdvihnout české fanoušky, protože takovou diváckou kulisu za svoje působení ve WRC nepamatuji. Snad jsme je nezklamali a alespoň dílčí výsledky na superspeciálce včetně jednoho prvního místa pro ně budou odměnou a poděkováním. Byli jste skvělí!

Martin Prokop

MS v rally pokračuje na přelomu července a srpna šotolinovou Rally Finland.

Foto: Martin Prokop official media – press release

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.