Prokop s Chytkou stoupají celkovou klasifikací Dakaru – po šesté etapě jsou osmí!

Původně se měla v pátek dakarská karavana přesouvat z Ha´ilu do Al Duwadimi, ale kvůli tamnímu zaplavenému bivaku se šestá etapa odjela na zkráceném úseku původně plánované trasy a následně se závodníci přesunuli až do bivaku v Rijádu. Za celý den tak ujeli více než 900 kilometrů, z nichž bylo 357 měřených. Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Orlen Benzina Teamu dnes zajeli třináctý nejlepší čas a drží se stále v elitní desítce, když jim aktuálně náleží osmá příčka celkové klasifikace.

Unavený Martin Prokop se v rijádském bivaku po dlouhém dni rozpovídal: „Charakter šesté etapy byl celkem zvláštní. První část byla ještě rychlá a hodně jsme v ní ztráceli. V druhé půlce ale přišly velmi těžké měkké duny, kde bylo konečně potřeba řídit a předvést nějakou techniku. Tam jsme získali dost času zpět a předjeli také nějaká auta, která se přes nás jednoduše dostala v té první rychlé polovině etapy. Tím jsme si konečně  spravili chuť a je vidět, že když se nejede jen na rychlost  a plný plyn   v kolejích, není výsledek tak špatný. Konečně jsme se mohli se Shrekem trochu předvést, jak řízením, tak navigačně. Byl to dlouhý a bláznivý den a spousta posádek udělala chybu. Za dnešek už toho máme vážně dost a i ten přejezd po etapě byl nepříjemný, protože hustě pršelo, bylo špatně vidět a poslední hodinu jsme se trápili ještě průjezdem Rijádu. Ty dnešní kilometry jsou opravdu znát.“

Sobotní etapa se kvůli počasím způsobeným změnám v harmonogramu odjede částečně jako etapa maratonská. Trasy sedmé a osmé etapy se prohodily a byly mírně zkráceny.  Sedmá etapa se tak odjede     z Rijádu do Al Duwadimi a měřený úsek bude měřit 333 kilometrů. Za cílem budou moci týmy provést dvouhodinový servis techniky a závodníci se následně přesunou k přenocování do Al Duwadimi.  Doprovodné týmy se budou muset přesunout  zpět do Rijádu, kam  se za  nimi závodníci dostanou  zpátky   v neděli během osmé etapy. V pondělí 9. ledna bude v Rijádu následovat volný den.

Průběžné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů po 6. etapě:

  1. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – Toyota Gazoo Racing 24:00:48
  2. Lategan (ZAF) / B. Cummings (ZAF) – Toyota Gazoo Racing +01:06:50
  3. Morales (BRA) / T. Gottschalk (GER) – Overdrive Racing +01:13:19
    ...

       8. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +02:13:30 

Zdroj a foto: Martin Prokop Official Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.