Prokop s Chytkou jsou v polovině soutěže průběžně devátí

Sobota po šesté etapě znamená "volný den" na Dakaru.  Šestá dakarská etapa s 348 měřenými kilometry v okolí Rijádu dopadla konečně tak, jak si Martin Prokop z Benzina Orlen Teamu představoval. Žádné potíže, osmé místo v etapě a deváté v celkovém pořadí jsou dobrou motivací a odrazovým můstkem pro druhou polovinu Dakaru, která se rozjede po sobotním volném dni.

Ostatně v TOP10 se posádka Benzina Orlen týmu drží již od začátku. Po krátké a rychlé třetí etapě letošního Dakaru, která obnášela 255 měřených kilometrů se Martin Prokop s Viktorem  Chytkou s rychlými pasážemi  v tomto teritoriu Saudské Arábie popasovali o něco lépe než v pondělí a tak se v průběžném pořadí držíeli stále v elitní desítce, když jim před přesunem do Rijádu patřila sedmá příčka celkové klasifikace kategorie automobilů.

V další etapě i s pomocí nejdelšího měřeného úseku letošního Dakaru se ve středu celá karavana přesunula do Rijádu, kde na několik následujících dní zakotvila. 465 ostrých kilometrů zdolali Martin Prokop s Viktorem Chytkou jako patnáctí nejrychlejší, ale bohužel jim byla připsána sedmiminutová penalizace za překročení rychlostního limitu na přejezdovém úseku. Ta je odsunula na 23. místo v etapě a osmou příčku v celkové klasifikaci.

Martin Prokop se ohlíží za šestou etapou letošního Dakaru:

Výsledek dnešní etapy je fantastický a jsem rád, že nám před volným dnem povedlo zajet čistou etapu. Po takovém výsledku se bude odpočívat lépe, než po výsledcích z těch etap předchozích. Dnes jsme neudělali žádnou chybu, drželi jsme výborné tempo a vše klapalo tak, jak mělo. Etapa to byla z větší části hodně rychlá, až jsem říkal, že  to  celé  zavání  nějakým  průšvihem.  Naštěstí  posledních  čtyřicet kilometrů  bylo v dunách, kde nás dojel Matthias Ekström s elektrickou Audinou, a říkal jsem si, že se ho musím udržet. Dokázal jsem v závěsu za ním držet jeho tempo a byla to pro nás oba veliká zábava. Musím říct, že je šílené, jaké se jede tempo. My jsme byli osmí se ztrátou pár minut a celkově prvních dvacet aut dojelo v patnácti minutách. Obvykle ztráta patnácti minut pořád zaručuje první pětku, ale letos je ta vyrovnanost a rychlost opravdu hodně nestandardní. Jakákoliv chyba, ať už výměna kola nebo chvíle hledání nějakého bodu znamená obrovský propad dozadu.

Průběžné pořadí Rally Dakar 2022 kategorie automobilů po šesté etapě:

  1. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) - TOYOTA GAZOO RACING 20.37:24
  2. Al Rajhi (SAU) / M. Orr (GBR) – OVERDRIVE TOYOTA +48:54
  3. Loeb (FRA) / F. Lurquin (BEL) – BAHRAIN RAID XTREME +50:25

        ....

  1. M. Prokop / V. Chytka - BENZINA ORLEN TEAM +1.30:30

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.