Prokop dál stoupá v celkovém pořadí Dakaru, po pondělní etapě mu patří osmá příčka!

Martin Prokop s navigátorem Viktorem Chytkou se v maratonském bivaku Dakaru 2021 probudili do pondělního rána jako devátá posádka celkového pořadí. Po takticky opatrné sedmé etapě, kdy šetřili jejich Ford Raptor RS Crosscountry v barvách Benzina Orlen Teamu, mohli nyní více zabojovat o dílčí etapový úspěch a potěšit tak sebe i fanoušky.

Taktika jim vycházela po většinu z 375 kilometrů měřeného úseku a na mezičasech se pohybovali kolem pátého a šestého místa. Pouhých pět kilometrů před cílem však zvolili cestu špatným údolím, a protože se museli  vracet,  nabrali  ztrátu  několika  minut  navíc.  Etapu  tak  dnes  dokončili  na  devátém  místě,  ale   v celkovém pořadí si opět polepšili. Před posledními čtyřmi těžkými etapami Dakaru jim patří osmá příčka celkové klasifikace.

Martin Prokop se ohlíží za osmou etapou Dakaru: „Jsem spokojený, byla to čistá práce. Auto vydrželo, což je hlavní, protože jsem měl velké obavy, jestli to poloosy zvládnou. Dávali jsme si pozor na defekty, jeli slalom mezi kameny a tak jsme dnes gumu dělat nemuseli. Ve včerejší etapě moje jízda nestála za nic, protože jsem byl hodně opatrný a moc jsem o tom přemýšlel. Dnes už jsme se trošku svezli a bylo to fajn.  Doufám,  že na další etapy, které se pojedou  zase  v teple, budeme již mít k dispozici palivo Avgas a zbavíme se tak rizika přehřívání benzinu. Ty následující etapy určitě nebudou jednoduché, stále je v závodě hodně aut i motorek a není ve stylu pořadatele nechat dojet tolik techniky až do cíle.“

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.