OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Šoltys překonal osobní maximum. Pro Kolomého je třetí etapa zakletá.

Martin Šoltys dokončil extrémně náročnou třetí etapu na sedmé pozici a zaznamenal tak svůj dosavadní nejlepší výsledek na rally Dakar. Martin Kolomý musel řešit opravu prasklého kardanu a s posádkou se rozhodli přenocovat v dunách. O dalším působení Kolomého v závodě se rozhodne po jeho příjezdu do bivaku.

Začneme dobrými zprávami. Velkou radost nám udělal Martin Šoltys, který zaznamenal mimořádný výsledek, když dojel na sedmém místě. Kluci z toho měli obrovskou radost. Postupují podle plánu, dojíždějí do cíle. Ze třech etap dvakrát v nejlepší desítce, což je super,“ hodnotil dosavadní počínání Šoltysovy posádky v závodě manažer týmu Jan Kalivoda. „Třetí etapa musela být opravdu extrémně náročná, spousta favoritů nabrala velké ztráty. Martin Kolomý bohužel uvázl asi 100 kilometrů za startem, kde mu praskl nový kardan a oprava zabrala hodně času. Kluci tak museli přenocovat v dunách. Nyní už jsou na cestě do bivaku, ale se startem do čtvrté etapy to nevypadá vůbec dobře. Zvažujememe, že využijeme novinky letošního Dakaru a znovu se zapojíme v neděli do klasifikace pro druhou polovinu závodu. Jako by ta třetí etapa byla pro Martina poslední roky prokletá,“ konstatoval ve čtvrtek ráno Jan Kalivoda.

Martin Šoltys zářil po dojezdu do cíle radostí. Skončil sedmý, což se rovná doposud nejlepšímu výsledku v jeho dakarské kariéře. „Jsem hrozně rád, že jsme v cíli, protože to dneska bylo opravdu náročný. Místama to bylo hodně rychlý, pak jsme se zase museli popasovat s obrovskými dunami, byli jsme hodně vysoko. Chtěl bych poděkovat hlavně mechanikům, kteří na Tatře museli makat celou noc a připravili ji na jedničku. Sedmé místo je z velké části i jejich zásluha,“ radoval se jedenáctý muž průběžného pořadí, který ve středu dokázal porazit takové ikony jakými jsou vítězové mnoha etap Nizozemci De Rooy a Van Genugten (Iveco).

Výsledky 3. etapy:

1. Karginov

KAMAZ

4:26:49

2. Sotnikov

KAMAZ

+4:30

3. Nikolaev

KAMAZ

+5:06

4. Villagra

IVECO

+11:55

5. Macík

LIAZ

+17:25

7. ŠOLTYS

TATRA

+57:42

--. KOLOMÝ

TATRA

-------

Výsledky po 3. etapě:

1.. Nikolaev

 

KAMAZ

 

9:28:51

2. Sotnikov

KAMAZ

+8:25

3. Villagra

IVECO

+14:12

4. Karginov

KAMAZ

+18:22

5. Macík

LIAZ

+40:43

--

--

--

11. ŠOLTYS

TATRA

+2:07:43

-- KOLOMÝ

TATRA

----

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.