GP Favorit Brno – Přilba Moravy od čtvrtka na brněnském velodromu

Ve čtvrtek 21. září, vypukne na brněnském velodromu slavnostní zakončení dráhové sezóny v podobě dvoudenního prestižního mítinku světové úrovně Grand Prix Favorit Brno – Přilba Moravy. Tradiční závod, jehož historie spadá až do roku 1939, je již posedmé zařazen do mezinárodního kalendáře UCI (Mezinárodní cyklistická unie) v nejvyšší kategorii Class1.

Významu akce odpovídá i účast závodníků a závodnic, která se v posledních letech daří pořádající Tělovýchovné jednotě Favorit Brno zajistit. V letošním roce jsou přihlášeni dráhaři z více než patnácti států světa. Diváci tak budou moci podpořit domácí nadějné „favoriťáky“ a reprezentanty ČR Adama Křenka se Štěpánem Širokým v soubojích se silnými výběry Itálie, Dánska, Německa, Španělska či Kolumbie.

První den je od 16. hodiny na programu divácky velmi atraktivní olympijská disciplína bodovací závod dvojic. Vítězství bude obhajovat dánský národní tým, který však přijede s velmi mladými závodníky a je tak pravděpodobné, že se o vítězství budou prát zkušenější dráhaři. Součástí početného pelotonu šestnácti dvojic bude účastník olympijských her Juan Arango z Kolumbie, juniorský mistr světa Radovan Štec, závodící za izraelský tým Israel Premier Tech Academy, polský mistr Evropy Wojciech Pszczolaski nebo i závodník silničního profesionálního týmu Movistar Němec Max Kanter, v jehož dresu letos absolvoval třítýdenní etapový závod Giro d’Italia.

Zdroj dynamické sekce: » Přilba Moravy - Brno (Fotogalerie)

Následující den akce vyvrcholí tradiční Přilbou Moravy, která se v posledních letech jezdí jako olympijské omnium, což je soubor 4 dráhových disciplín zakončený bodovacím závodem jednotlivců. K tomuto závodu je přihlášeno takřka 40 závodníků a kromě výše uvedených zemí se v tomto dráhovém víceboji utkají také zástupci Alžírska, Švédska, Ukrajiny, Rumunska či Chorvatska. Páteční program začíná od 12:30 a hlavní závody budou doplněny vloženými soutěžemi mládeže.

Podrobný program naleznete na webu pořadatele www.favoritbrno.cz.

Po oba dny se bude dojíždět za atraktivního umělého osvětlení, které dokresluje působivou atmosféru slavnostního večera. Před letošním ročníkem se Favoritu Brno za finančního přispění Jihomoravského kraje a spolupráce s firmou Felbermayr, která zapůjčila montážní plošinu, podařilo zmodernizovat doplňkové osvětlení, kdy zastaralé halogenové výbojky byly nahrazeny úspornými LED světly. Jedná se tak o jednu z prvních etap revitalizace nejstaršího velodromu na světě.

Autorem fotografií je Jan Brychta/TJ Favorit Brno

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting