OffROAD Maraton Janovice: Předposlední souboje sezony!

Sedmý díl OffROAD Maratonu se jede tuto sobotu 12. října na trati v Janovicích nad Úhlavou. Motorkáři a čtyřkolkáři letos naposledy pojedou tři hodiny, automobilové posádky šest hodin. Na své si přijdou i děti, mladší a starší junioři. Vzhledem k bodovému napětí v mnoha kategoriích půjde o velmi zajímavé boje. Tomu bude odpovídat i tři a půl kilometru dlouhá trať, na které si offroaďáci užijí rychlost i prověří své technické dovednosti.

Offroad

OffROAD Maraton Janovice začíná v 7:00 startem čtyřkolek na tři hodiny. V 10:30 budou o důležité body v sezoně bojovat motorkáři. V obou závodech dospělých startují zároveň i starší junioři na celých 60 minut. Motorky a čtyřkolky si letos naposledy zazávodí celé tři hodiny. V závěrečné Ředhošti je čeká dvouhodinovka, auta čtyřhodinovka. Mezi 14:00 a 15:00 předvedou své offroadové umění děti a menší junioři na jednodušší trati. 

V 15:30 se posádky vozidel všech kategorií vydají do šestihodinového klání. A půjde do tuhého, mistrovský pohár je žádanou trofejí. Loni ho v tuto dobu již pomalu slavil KB system offroad team se svým speciálem nad dva litry. Letos ale o něj bude muset zabojovat se zatím prvním KUBI teamem Geneve, který v druhé půlce sezony jede skvěle a nyní má nad loňskými mistry sedmibodový náskok. Pořádně zamíchat pořadím ale může i WINGS team, který je na třetím průběžném místě se čtyřbodovou ztrátou na KB System. Ten se může radovat se svým druhým vozem v kategorii speciálů do dvou litrů. Zde vede o 32 bodů před druhým speciálem WINGS teamu a letošní titul mu již nikdo nevezme. Amatérské posádky letos s chutí vede Kamionservis, který se loni vrátil do OffROAD Maratonu po 12 letech.

Nasbíral 112 bodů. Bojovat se bude o pozici prvního a druhého vicemistra. Nyní úspěšnější Záchranáře dělí tři body od týmu Option 4x4 offroad sport. Buginy, tedy speciály do litru, vede letošní nováček offroadových tratí RTR Projects s Tomášem Minibergerem a Honzou Červenkou v čele. Zatím si drží šestibodový náskok před dakarským specialistou Dušanem Randýskem, jedoucího pod hlavičkou Rally#Cat by KM racing teamu. Příliš pozadu není ani EMU team CZ, který má o dalších 12 bodů méně. Výsledky jsou pořádně napjaté, závod bude stát za to!

Srdečně zváni jsou všichni příznivci rychlých stojů i nahodilí diváci, které čeká pravé offroadové prostředí: všudypřítomný adrenalin, odstřikující bláto a situace, při kterých tuhne krev v žilách. Průběh závodu i výsledkový servis budou všichni moci sledovat na velkoplošné obrazovce v dosahu nonstop občerstvení.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.