Předposlední klání Carboniacupu jako dvojzávod na Slovakiaringu

Vláďa Rožánek

Dvojzávodem přivítal okruh u Orechovej Potoni na Slovensku účastníky Shadows Carboniacupu a jako vždy bylo na co koukat. Na start se postavili nejen čeští závodníci, spousta Slováků, ale také Rakušané, Poláci a Němci. Do závodu vpustili techničtí komisaři 77 vozů a počasí i tentokrát vyšlo. Zde se jel 3x trénink, kvalifikace a závod a ještě jednou kvalifikace a závod. Tedy dvojité ježdění a dvojnásobné body, které se před posledním závodem jistě jezdcům hodí.

Do celkování bodování které určí vítěze schází už jen výsledky z posledního Mostu, kde se sezóna uzavře.

Ve skupině A1 vyhrál dvakrát Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS, v A2 měl double Michal Malíček s Cliem, v A3 dominoval v obou jízdách Jan Semlbauer s BMW, v A4 slavil Radek Hort taktéž na BMW, ve skipně A5 Michael Oliver s Porsche a v A7 se podělili Silárd na Octavii a Hotzleithner na Lotusu Elise z Rakouska, v A8 Radim Adámek s Ginnetou a A9 zase dvakrát Martin Jansa s Porsche 997. Celkem startovalo 30 vozů.

Carbonia

Osmnáct vozů se představilo ve skupině B. Skupinu B2 vyhrál dvakrát Vojtěch Chaura jr. na BMW E30, v B3 dominoval Lubomír Světinský s BMW, v B4 to vyhrál podvakrát Zbyněk Čurda na BMW M3 E36 a v poslední nejsilnější třídě B5 pak Boleslav Waszek na Corvette ZR1.

Překvapilo pole skupiny C, kde přijelo na Slovakiaring 21 vozů, tedy speciálů Caterham, prototypů Radical, či KTM X-BOW.  C2 jednou vyhrál Libor Maděra a jednou Luděk Dostál na Radicalech, bohužel z pěti startujících vždy dojeli jen dva vozy. Vůz Praga R1 patřící mezi rychlé prototypy z důvodu technické závady nedojel. V C3 vyhrál Michal Rejman a Tomáš Fiala s Caterhamy, v C4 se podělili o vítězství Jakub a Martin Křečkové a v C5 dvakrát slavil zlato Jaroslav Novák s KTM X-BOW.

Carbonia Cup

Mezi formulemi startoval opět Václav Šafář a skupinu D1 si dvakrát pozlatil, také si odvezl i trofej za zajetí nejrychlejšího času v závodě, ve skupině D2 dominovala Věra Petrů Vostrá a v D3 si odvezli jedno zlato Němka Helga Heinrich s formulí Renault a dále Miroslav Nižňanský na Opel Lotus. Pole formulí čítalo 8 startujících.

Nyní se Carboniacup přesouvá do Mostu, kde zakočí svou 5.sezónu poslední osmou jízdou.

Carbonia

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.