OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

České cheerleaders reprezentují na ME 2017

Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu je opět v Praze!

Praha se ve dnech 24. a 25. června stane již podruhé místem konání Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu. Akce proběhne v pražské Tipsport Aréně, kam přijede 4 tisíce sportovců z 25 evropských zemí. Pořadatelem ME je Česká asociace cheerleaders a European cheer union. „Přijďte podpořit početnou českou výpravu, která na minulém Mistrovství Evropy ve Vídni obsadila 2. a 3. místo v prestižních disciplínách“ zve na akci Martina Marešová, prezidentka České asociace cheerleaders.

Celkem 303 sportovkyň a sportovců z ČR bude o tomto víkendu reprezentovat národní barvy na Mistrovství Evropy v cheerleadingu. Češi poměří síly s dalšími 24 evropskými zeměmi v pražské Tipsport Aréně. Soutěží se ve tříminutových dynamických choreografiích, které předvádí 16 až 25 sportovců najednou. Cheerleading je širokospektrálním sportem, obsahující tanec, akrobacii na zemi i ve vzduchu a atraktivní lidské pyramidy. Důraz je kladen na obtížnost a technické provedení akrobatických prvků.

ilustrační foto

Česká reprezentace je tvořena vítězi z Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu, které proběhlo letos v polovině května. 11 českých klubů si vybojovalo prestiž reprezentovat na ME na domácí půdě v Praze. Senioři a junioři předvedou celkem 14 soutěžních choreografií. Na loňském Mistrovství Evropy ve Vídni obsadila Češi 2. a 3. místo. Pořadatelem ME je Česká asociace cheerleaders a European Cheer Union. Více informací k ME ecueuropeans2017.eu.

foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.