Prague Cup 2014

Ve dnech 27. až 29. června proběhl v areálu SK Aritma v Praze 6 - Vokovicích proběhl tradiční mezinárodní turnaj v ženském a mužském lakrosu. Ve slušně obsazeném klání se Češi neztratili, i když v mužském turnaji dokázala týmům z USA a Anglie úspěšně odolávat jen naše reprezentace.

lacrosse

Ženský turnaj přinesl zajímavé boje devíti týmů z pěti zemí. Jen s malým klopýtnutím v podobě jedné remízy v základní části prošel turnajem nejlepší český tým LCC Radotín. Radotínské hráčky potvrdily, že jsou dlouhodobě nejen na vrcholu naší ligy, ale že se dokáží prosadit i na mezinárodní úrovni. Druhé finalistky, AIST, potvrdily tradiční kvality amerických hráček, kromě prohraného finále ztratily jediný bod, a to právě s vítězkami turnaje v utkání základní skupiny.

Dalši český tým, TJ Sokol I. Smíchov, postoupil z velmi vyrovnané skupiny B nakonec do semifinále, kde ovšem nestačil na pozdější vítězky turnaje, a podlehl jim 5:12. Ve vyrovnaném utkání o třetí místo nakonec prohrál o jedinou branku s druhým americkým týmem USAAI. Pro smíchovský tým je ovšem solidní výkon na turnaji příslibem do budoucna.

Naše dívčí juniorská reprezentace, které jsme všichni drželi palce, nakonec sice skončila na šestém místě, ale dokázala odehrát dobrá utkání se seniorskými týmy. Příprava týmu na MS do 19 let, které se koná příští rok ve Skotsku, je rozhodně na dobré cestě. 

O poslední místa se podělil druhý tým z Velké Británie (Team GB2), helsinské Chiefettes a poslední skončila lotyšská reprezentace. Lotyšský tým je ovšem nutné ocenit, protože patří k lakrosově nejmladším státům světa, a přes porážky jezdí pilně sbírat zkušenosti.

Mužský turnaj přinesl trochu jiný obrázek. Mezi americké týmy se dokázala dostat je česká reprezentace, klubové týmy LC Jižní Město a TJ Malešice nedokázaly zahraničním týmům kontrovat, a nakonec si zahrály jen o poslední dvě místa. Jižní Město bylo úspěšnější.

lacrosse

Na druhé straně byl americký tým USAAI, který neztratil v turnaji ani bod. V pořadí jej následovala naše reprezentace, což je příslibem pro červencové MS, které začíná příští týden. Kvalita hry našeho týmu se zlepšovala den za dnem, páteční porážka od anglického "Team GB" byla odčiněna v semifinále (7:3 pro Čechy), a dvě těsné prohry s kvalitním mužstvem USAAI nás mohou naplňovat optimismem pro letošní MS.

Uprostřed výsledkové listiny skončily týmy Big3Lax a Team GB, na děleném 2. a 3. místě.

Letošní lakrosový Prague Cup poskytl opět možnost srovnání úrovně našeho lakrosu se světem, ze které jsme vyšli se ctí. Vítězství našeho klubového celku v ženském turnaji a těsné druhé místo mužské reprezentace je rozhodně úspěchem.

Pořadí v ženském turnaji

1. LCC Radotín
2. AIST
3. USAAI
4. TJ SIS Smíchov
5. Team GB1
6. Czech Republic U19
7. Team GB2
8. Chiefettes Helsinki
9. Latvia

Pořadí v mužském turnaji

1. USAAI
2. Czech Republic
3.-4. Team GB
3.-4. Big3Lax
5. LC Jižní Město
6. TJ Malešice

Podrobné výsledky turnaje najdete na turnajovém webu na adrese http://www.lacrossepraguecup.com

Petr Tahal

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.