Praga organizuje vlastní závodní sérii – R1 Endurance Cup

Legendární Česká automobilka Praga si v poslední době získala pozornost nejen díky své produkci závodních motokár a úspěchů na nich dosažených, ale především díky svému novému závodním prototypu Praga R1. Originální platforma rychlého závodního vozu s nízkými provozními náklady se příští rok předvede v podobě vlastní závodní série – R1 Endurance Cup. Podívejte se na jejich nový trailer: (https://www.youtube.com/watch?v=QiFCpN6sT4g)

Ambiciózní Praga R1 zapůsobí především díky své super-lehké váze 625kg, funkční aerodynamice a spolehlivému turbo-motoru od Renault Sport. Seznam renomovaných dodavatelů a vysoká kvalita produkce podtrhují snahu Pragovky o vytvoření spolehlivého závodního vozu s nízkými provozními náklady.

R1 Endurance Cup se chystá nabídnout ideální vzdělávací prostředí pro začínající jezdce v podobě cenově dostupného odrazového můstku do profesionálního světa vytrvalostních závodů. Karbonový monokok, bezpečnost dle standardů FIA a úctyhodný poměr výkon / váha 0,46 k/kg jsou charakteristiky vytrvalostních prototypů LMP, kterým R1 tvoří ideální vstupní bránu. Zlatým hřebem a vynikající motivací je totiž unikátní hlavní výhra – možnost závodit v nejznámějším světovém motoristickém závodě – 24h Le Mans!

R1EC se bude skládat ze 6-7 atraktivních závodů v rámci širší střední Evropy. Praga v současné době jedná s několika dobře zavedenými promotéry, kteří mohou nabídnout závodění na slavných okruzích, vysokou publicitu, zajímavé mediální pokrytí a cenově dostupnou logistiku. Na finálním kalendáři se stále pracuje a bude oznámen v nejbližší době.

Více informací získáte na adrese www.R1EC.com!

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.