Praga brala na Red Bullu bronz

Dvě tovární Pragovky se představily o uplynulém víkendu na Red Bull Ringu v rámci německé série DMV GTC. Aleš Jirásek získal třetí místo v prvním závodě. Ve druhém ho však zastavila porucha převodovky. V hlavním hodinovém závodě dojela posádka Jirásek/Aschoff na devátém místě.

foto: P. Frýba

Uplynulý víkend byl prvním závodem letošní sezony pro tovární tým Praga Cars. Za volant přeplňované Pragy R1T opět usedl Aleš Jirásek a ve druhém voze se střídala německá dvojice Max a Robert Aschoffovi, která s vlastním vozem Praga startuje v sérii DMV GTC letos pravidelně. Německý šampionát je zejména po technické stránce velmi kvalitně obsazen - 20 vozů specifikace GT3. „Po minulé sezóně jsme museli přestoupit do jiného šampionátu, protože ve FIA CEZ se změnily regule, díky nimž jsme se již s naší R1T nemohly tohoto seriálu zúčastnit,“ vysvětluje účast Jiří Lojan, jednatel společnosti Praga Cars.

foto: P. Frýba

Do prvního závodu se Jirásek kvalifikoval čtvrtý. Po pár soubojích dokončil i díky zaváhání Antonína Herbecka na pódiovém umístění. „Všechno šlo dobře. Ze začátku jsem svedl pár soubojů, ale po pár kolech byly karty rozdané a už jsem závod jen dojížděl. Na nejrychlejší dva nám chyběla rychlost v prvním sektoru,“ komentoval bronzový Aleš. Max Aschoff výrazně zrychlil a ve vyrovnaném poli dojel po soubojích na 13. místě.

Druhý půl hodinový sprint začínal Jirásek ze třetí pozice, zatímco starší Aschoff startoval sedmnáctý. „Je mi samozřejmě líto našeho odstoupení. Věřil jsem v souboj s vedoucí dvojicí - Pagani Zonda a Lamborghini Huracan – v pozdější fázi závodu, kdy obvykle těžíme z konzistence naší rychlosti. Nakonec se nám ale ucpala membrána ventilu na turbodmychadle a zvýšením točivého momentu byla zapříčiněna porucha předlohové hřídele převodovky,“ vysvětloval Jirásek své sobotní odstoupení. Robert Aschoff dokončil závod na třináctém místě.

Do hodinového závodu Endurance, který se jel dohromady s šampionátem FIA CEZ nedlouho po skončení druhého sprintu, se nepodařilo vůz opravit včas a tak se Jirásek přesunul k Maxu Aschoffovi do vozu s číslem 21. Do závodu však po nepovedené kvalifikaci startovali až z 18. pozice. Stíhací jízda jim nakonec vynesla solidní 9.místo v absolutním pořadí. „Je škoda, že jsme nemohli kvůli závadě na voze č.29 startovat z páté pozice, kterou Aleš vyjel v kvalifikaci, dalo se bojovat o vítězství. Red Bull Ring našemu autu příliš nesedí, a tak jsme s dosahovanými výkony až na onu závadu spokojeni,“ zhodnotil počínání Pragovky Jiří Lojan.

foto: P. Frýba

fb Praga Cars - https://www.facebook.com/PragaCars/?fref=ts

Výsledky všech kvalifikací a závodů - http://www.dmv-gtc.de/events/2017/Termine/Red-Bull-Ring-AT-85.html

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.