Praděd bude o víkendu patřit zimnímu triatlonu. Chybět nebude mistryně světa Erbenová

V sobotu 2. března se na Praděd vydají triatleti. V Karlově Studánce v Jeseníkách se totiž koná poslední podnik spadající do Českého poháru v zimním triatlonu. Přijeďte na závod s názvem Viessmann - Jesenický zimní triatlon 2013 a uvidíte, jak jezdí nejlepší závodnice světa, kterou je Helena Erbenová. Ta v italském Cogne minulou sobotu obhájila titul světové šampionky.

Šestidílný seriál Českého poháru v zimním triatlonu 2013 v sobotu na Pradědu uzavře závod Viessmann - Jesenický zimní triatlon. Na tratích složených z 8,5 kilometru na horském kole, 8 kilometrů na běžkách volnou technikou a 5,5 kilometru běhu se představí česká špička v čele s Helenou Erbenovou, která je úřadující mistryní světa, vicemistryní Evropy a českou šampionkou.

Chybět nebude ani Šárka Grabmüllerová, velezkušená závodnice a druhá z mistrovství světa. Z elitních mužů se na start postaví i reprezentanti Pavel Jindra a Martin Hušek, kteří byli v Cogne na MS členy brozové smíšené štafety. Jindra je stejně jako Erbenová i českým mistrem. Pořádně mu zatopit ale bude chtít vicemistr České republiky Libor Erben, manžel Heleny Erbenové.

Erbanová

Start 3. ročníku oblíbeného závodu je naplánován po poledni a triatleti nejprve vystoupají na horských kolech až ke Sporthotelu Kurzovní. Tam vymění kola za běžky a vydají se na osmikilometrovou trať. Závěrečnou a nejobtížnější disciplínou bude pětikilometrový běh na Praděd a zpět ke Kurzovní.

Otevřený závod je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Proto neváhejte, vyražte v sobotu na Praděd a vychutnejte si atmosféru zimního závodu se světovými špičkami tohoto sportu.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.