Pozor! Je tu "Divoká karta Zlatého volantu".

Divoká karta Zlatého volantu jako vánoční dárek pro fanoušky motorsportu

Přestože od spuštění hlasování veřejnosti do motoristické ankety Zlatý volant uplynuly teprve tři týdny, počet udělených hlasů je již nyní několikanásobně vyšší než v celém předchozím ročníku. Pořadatel ankety se proto rozhodl dát veřejnosti do ruky tzv. Divokou kartu, tedy možnost nominovat do ankety někoho, kdo dosud nominovaný nebyl. Uzávěrka je 7. ledna. „Nominace sestavoval tým nezávislých odborníků. Chceme si však být jistí, že se na nikoho důležitého nezapomnělo,“ vysvětluje výkonná ředitelka pořadatelské agentury Pozitif Jana Svobodová.

Ve veřejných kategoriích bylo od začátku prosince rozděleno bezmála 30 tisíc hlasů a stále jich přibývá. Největší zájem je o tradiční kategorie jako jsou závody na okruzích nebo rally a maratony, vyčnívají ale také speciální cena Elišky Junkové pro ženy mezi závodníky nebo nově vypsaná kategorie Zlatý talent roku. „Na našem webu může každý hlasovat jen jednou. Protože tam ale není žádná registrace, není to neprolomitelný systém. Jsme potěšení, že se nikdy neobjevují žádné nesmysly. Průběžní vítězové diváckého hlasování jsou přesně ti lidi, kteří si to zaslouží i podle nás. Vše tedy nasvědčuje tomu, že trofej Zlatého volantu bude mít větší váhu než kdy dříve,“ dodává Jana Svobodová.   

Divoká karta funguje tak, že v sekci diváckého hlasování je v dolní části okna nepřehlédnutelný formulář, který může návštěvník vyplnit a odeslat. Samotné odeslání formuláře automaticky neznamená zařazení mezi nominanty. Podle pořadatele musí mít každá nominace dobré odůvodnění a ideálně by měla přijít od více lidí. Uzávěrka pro nominace na divokou kartu je 7. ledna.

Ve 42. ročníku Zlatého volantu má veřejnost větší význam než kdy dřív. Hlasuje totiž ve všech kategoriích jako třicetičlenná odborná porota. Přičemž porota má dvě třetiny hlasů a veřejnost jednu třetinu. Uzávěrka hlasování pro porotu i veřejnost je 21. ledna. Slavnostní vyhlášení pak proběhne na galavečeru Zlatého volantu 20. února v pražské Pragovce. Veškeré informace, hlasování i vstupenky jsou k nalezení na webu www.zlatyvolant.cz.


O Zlatém volantu:

Zlatý volant je nejstarší česká anketa v oblasti motorsportu, která za dobu svého trvání nezměnila ani svůj název ani hlavní trofej. Uděluje se od roku 1976 nejlepším automobilovým závodníkům. Hlavní trofeje se předávají v pěti kategoriích: Závody na okruzích, rally a maratony, autocross a rallycross, závody do vrchu, motokáry, cena Elišky Junkové a osobnost světového motorsportu. Více informací na www.zlatyvolant.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.