Poslední závod sezony 2023 Maxe Karhana v F4 CEZ

Na novém okruhu Balaton Park circuit v Maďarsku sbíral Max další cenné zkušenosti v týmu Jenzer Motorsport při posledním závodě sezony 2023, na úplně novém a nádherném závodním okruhu.

Max dorazil na okruh už ve čtvrtek odpoledne a hned začalo seznamování s novou tratí, kterou si se svým týmem důkladně prošel.

V pátek ráno začala série pěti volných tréninků a řešení strategie týmu v nastavení vozu se svým inženýrem a mechaniky.

Profesionální přístup, který má Jenzer Motorsport, se znovu projevil na výbornou. Max zajížděl dost srovnatelné časy se špičkou startovního pole.

V sobotu se jela kvalifikace i první závod. V kvalifikaci Max zajel sedmý čas. V průběhu závodu se posunul vpřed a závod dokončil na šestém místě.

V neděli se jely další dva závody. Ve druhém závodě se Max dokázal posunout dokonce do TOP5. Skvělý úspěch.

Tím pádem odstartoval do třetího a posledního závodu z druhé řady, a to na čtvrtém místě. Z důvodu nepovedeného startu se Max propadl na konec startovního pole a po stíhací jízdě dokončil závod na sedmém místě.

Max po závodě řekl, že ho zklamala spojka a motor na startu zhasl. Samozřejmě dost na to měly vliv i nervy. Startovat takto vpředu, je u začínajícího jezdce velký výkon, neboť do F4 teprve nedávno přešel z motokár.

Poděkování patří panu Křenkovi, týmu Jenzer Motorsport a hlavním partnerům, bez kterých není možné se závodu zúčastnit, a tím je BGR – Blue Garage Racing, Lukamotorsport Czech, IK Auto a tátovi Lukymu!

Dalším závodem bude WSK Final Cup Italy Lonato, třída OK senior.

Foto Grzegorz Kozera

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.