Poslední dostihový meeting hostilo závodiště Kolesa u Kladrub

Letos jen jednou otevřelo své brány závodiště Kolesa u Kladrub nad Labem. Stalo se tak v neděli 6.11.2022 a tento den byl zároveň posledním dostihovým meetingem v Česku. Na programu bylo celkem 6 dostihů nižších kategorií.

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Kolesa.jpg

Jedinou steeplechase (bohužel bez populárního skoku do vody) byla Cena firmy Hold (STCC, IV.kat.,3600m.) a na jejím startu 6 koní. O tempo se staral brněnský specialista FLICKER (ž.J.Odložil). V průběhu dostihu byla zadržena SHEBY LOVE (am.T.Polesná). Kilometr před cílem převzal vedení domácí IT´S QUINI TIEP (ž.J.Myška) a zvítězil lehce o 8 délek před SWAN PRINCESS (ž.R.Benš). Třetí skončil MOSTAR (ž.O.Velek), čtvrtý FLICKER a pátý VAXERTON (J.Kocman).

V proutěnkách V. kategorie na 3300 metrů s názvem Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice byl jasným favoritem CONSPIRATIONIST (P.Foret). Ten svou roli splnil stylem start-cíl s výrokem jistě o 3/4 délky před FURTFIT (ž.J.Odložil). Třetí doběhl JASMIN BEDE (ž.P.Složil ml.), čtvrtá SEVERANKA (J.Kocman). pátá SWANTJE (ž.R.Benš), šestý PERCEIVABLE (ž.M.Novák) a sedmý VARNEY (ž.M.Liška).

Takový byl ve zkratce poslední český dostihový den. Koně, kteří nebudou startovat v zahraničí s příznivějším klimatem , si užijí zimní odpočinek a naberou síly na sezonu s letopočtem 2023.

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting