Pořadatelé Kopné zvou na šestý ročník Lhotské pětadvacítky

Když se řekne Kopná a závody, všem se vybaví populární rallysprint, který letos oslavil čtvrtstoletí své existence, a také Mikuláš Rally, která pravidelně v prosinci ukončuje rallyovou sezonu v Česku. Pořadatelé z rodinného klanu Minaříků jsou ale neméně činní také v cyklistice – již několik let Podkopná Lhota hostí downhillový seriál WBS Woodbike Series a také terénní závod horských kol. A právě čas druhého jmenovaného podniku se přiblížil - šestý ročník Lhotské pětadvacítky se pojede 22. září.

Prezentace závodníků se bude konat v den závodu od 9:00 do 10:30 v centru závodu v Penzionu Kopná, hromadný start proběhne tamtéž v 11 hodin. Trasa závodu povede po šotolinových cestách a stezkách severně od Podkopné Lhoty, účastníci mohou stejně jako v minulých letech počítat s náročným výškovým profilem. Vyhlášení výsledků je pak naplánováno na čtrnáctou hodinu. Oproti předešlým ročníkům jsme museli změnit trať, letos nově pojedeme tři okruhy o délce 8600 metrů, říká Josef Minařík, ředitel Lhotské pětadvacítky. Důvodem je hlavně stav některých stezek a lesních cest, které jsou aktuálně poškozené těžbou dřeva. Proto jsme přistoupili ke zkrácené verzi dřívější trati a pojedeme po vzoru světového poháru MTB na více okruhů. Věříme, že si tímto si přijdou na své hlavně diváci, kteří budou s jezdci více v kontaktu. A přidáme-li k tomu dobrého komentátora v podobě Jirky „Haffa“ Haferníka, bude o dobrou atmosféru postaráno. Doufáme, že tyto změny celé akci jenom prospějí.“

Závod je určen pro širokou veřejnost, je vypsán v pěti věkových kategoriích pro muže a ženy včetně juniorů od 15 do 18 let. Ti všichni pojedou na trase o plné délce 25 km. Pro mládež od 10 do 15 let bude připraven kratší okruh o délce 5 km a nejmenší děti ve věku od 6 do 9 let mohou své dovednosti vyzkoušet na kilometrovém okruhu.

Chceme přitáhnout zejména co nejvíce mladých jezdců do vypsaných žákovských kategorií, kde se pojede o krásné a hodnotné ceny. To samé ale platí i v ostatních vypsaných věkových kategoriích, tři nejlepší v absolutním pořadí navíc pojedou o nemalé finanční prémie. Věříme, že nám konečně vyjde i počasí a že Lhotská pětadvacítka bude dobrou propagací jak tohoto sportu, tak i našeho regionu. Těšíme se na všechny účastníky, zároveň chci poděkovat za podporu této akce firmám Fagus, Mitas a Penzionu Kopná,“ dodává Minařík.

Startovné na šestý ročník Lhotské pětadvacítky činí 250 Kč, u dětských kategorií pak 150 Kč. Podmínkou účasti je cyklistická přilba, kterou účastníci musejí mít nasazenou během závodu. Další informace zájemci získají na webu www.rallysprintkopna.cz, na e-mailu minarik.motorsport@seznam.cz, případně na telefonu 602 723 407.

Na Vaši účast se těší pořadatelé Lhotské pětadvacítky!

Jakub HOFBAUER, www.rallysprintkopna.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.