OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Polovička sezóny je zde, aneb Lausitzring vítá Carboniacup

Již 4.7. přivítá letošní již čtvrté klání Carboniacupu 2016 okruh v Německu, nesoucí jméno Lausitzring, tedy česky Lužický okruh, na kterém jsou pro potřeby závodů Indycar i klopené zatáčky.

Po Lausitzringu už budeme mít za sebou polovinu sezóny a další jízdy pak ještě uvidíme v Mostě i na Slovakiaringu. Most tak uvidíme letos třikrát a Slovakiaring dvakrát. Premiérově se závody uskutečnily při minulém klání na Hungaroringu v Maďarsku, které jste jako ostatní podniky mohli sledovat na televizní obrazovce kanálu Sport5.
Garantem závodů na Lausitzringu je opět firma Effective, která se stará i o vaše finance, ale také prodejem vozů a v neposlední řadě vstoupila do závodů okruhů s formulovým vozem a závodí tedy za team Effective Racing.

Carbonia cup

Průběh Carboniacupu nám zatím ukázal, jak rozmanité je zde pole aut, tak i zkušené jezdce, nebo i zajímavé speciály, které jinak jinde neuvidíte. Například Pacemeker PMP1 Gottfrieda Hatze z Rakouska, tedy vůz vlastní konstrukce, připomínající vzdáleně motokáru, který při závodech dokáže být velmi rychlý.
Prozatímní hodnocení skupiny A vede před Lausitzringem André Mašek, před Marianem Polonyim a Jiřím Mikou a Martinem Šípkem. Mašek má prozatím náskok, před svými největšími pronásledovateli jen 6 bodů.

Skupinu B sériových cestovních vozů vede Zdeněk Čurda s BMW 330 Ci, s pětibodovým náskokem před Liborem Milotou s Nissanem GTR a Tomášem Benešem s Alfou Romeo. Ve skupině speciálních vozů skupiny C + formule skupiny D, které mají nejen občas společné závody, ale i společné hodnocení vede Michal Rejman s Caterhamem, tedy loňský absolutní vítěz celého seriálu. Druhý prozatím figuruje první formulový jezdec Vladimír Netušil s formulí Renault 2,0 a třetí zůstal po Hungaroringu Andreas Krammer s Caterhamem SP z Rakouska.

Do závodu na Lausitzringu, který měří 3,5km se do dnešního dne přihlásilo zatím 50 vozidel. Je tedy ještě místo přijímat další jezdce.

Nejpočetnější seznam přihlášených máme u skupiny A, kde se dokonce přihlásil i jeden Fin, a to Jarkko Sihvola s Fordem Fiesta R1, se kterými se dále představí Martinovský, Petráš, Galuška a Felgr. Do skupiny A se přihlásil i Martin Skála s Fordem Focus, který s tímto vozem dříve jezdil republiku a když dříve, tak již první starty v roce 2005. Domácí jezdci budou mít zastoupení v O.Hauesnerovi, W. Forsterovi, U.Schäfrovi, S.Sarnowovi a F.Hadschkem. Všichni pojedou se značkou BMW. Další BMW Z3 představí Dominik Jech, Krejsa a Štumpf pojedou na Lotusech Elise a jejich stájový kolega Suchomel přiveze Renault Megane RS Trophy. Čtvrtým do patry stáje Spine CZ přijede Lukáš Urban s Ultimou GTR a Petrů s Formánkem opět přivezou dvě Lamborghini Gallardo. Zatím nemáme přihlášené žádné Porsche.

Carbonia cup

Letos poprvé se vydá do Carboniacupu ve skupině B sériových cestovních vozů Vojtěch Chaura jr. se svým BMW, konkurenci mu udělají Zdeněk a Zbyněk Čurdové s BMW, Libor Milota s Nissanem GTR, Standa Šedivec s Corvette ZR1, Jan Mareček s dalším Nissanem GTR, Tomáš Beneš s Alfou Romeo, Tomáš Honz s VW Scirocco, či Lukáš Valdmann na BMW.

Celkem 13 jezdců se přihlásilo ve skupině C speciálních vozů, kde v silném poli Caterhamů nebude chybět Michal Vítek, Jakub a Martin Křečkové, Tomáš Frank, Michal Axmann, Marek Bláha, Jakub Kirchner, či Ondřej Kočka. S KTM X-BOW si přijedou pozávodit Radim Havlík a Miroslav Šimon.

Zatím ve skupině D jen 10 formulí. Přihlásili se zatím pouze H.Siegert, H.Sieber, H.Werner, F.Thallmann na MT 77, či MTX, dále pak Vladimír Netušil s formulí Renault 2,0., Jan Rieger s Forimem Honda, či Filip Turek a Vašek Šafář ze stáje Chabrmotorsport.

Záznam závodu pak můžete shlédnout na TV Sport5, jako mediální partnery pro Carboniacup můžeme doporučit servery iRacingNews.cz, Ceskeokruhy.cz, E-sportfoto.cz, Autosportfoto.sk, či Motorsvět, kde se o našich závodech můžete také dočíst.

Vláďa Rožánek a Carboniacup team 2016

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.