Pohádkový zimní triatlon na Pradědu ovládli medailisté z MS Andrejev a Grabmüllerová

V nádherných kulisách zimní přírody se odehrával závěrečný podnik Českého poháru v zimním triatlonu 2013 Viessmann - Jesenický zimní triatlon, který je součástí Czech Triatlon Series. Z vítězství se radovali mistr světa a Evropy Pavel Andrejev z Ruska a Šárka Grabmüllerová.

Kromě v Česku působící skupiny Rusů byli na startu i Poláci a Slováci, takže závod měl slušný mezinárodní punc. Nezúčastnili se ho však domácí šampioni Pavel Jindra a Helena Erbenová.

Andrejev

Pod azurově modrou oblohou a pod dohledem majestátního Pradědu absolvovali triatlonisté 8,5 km na kole, 8 km na běžkách a 5,5 km běhu, přičemž jim pod pneumatikami horských kol, běžkařskými skluznicemi a podrážkami běžeckých bot vrzal umrzlý sníh, který nepovolil ani v paprscích ostrého březnového slunce.

Zlatý ze šampionátu v Cogne Andrejev neměl s vítězstvím viditelné potíže. „Závodilo se v překrásné přírodě. Trať se mi ale nezdála příliš náročná. Forma mi po mistrovství světa ještě drží, byla to tady dobrá příprava na závod Evropského poháru v Německu. Pak se už vrátím do Ruska, kde mne čeká domácí šampionát,“ vyprávěl po závodě nejlepší představitel zimní formy triatlonu.

Šárka Grabmüllerová

Bronzová medailistka z MS se na Pradědu docela bála, protože byla po Cogne unavená a v týdnu mezi oběma závody jen odpočívala. „To stoupání mě překvapilo, protože jsem tu nikdy nezávodila. Myslela jsem si, že to nebude žádná sranda, ale nakonec to docela šlo. Kopce mi jdou, jsem na ně zvyklá od nás ze Šumavy, ale na roviny už nejsem rychlá. Je to tady úplně jiný závod, protože se disciplíny jedou opačně,“ dodala Grabmüllerová, která se těší na jarní prázdniny. Při těch si jako prachatická učitelka chce náležitě odpočinout.

Výsledky Viessmann - Jesenického zimního triatlonu.

Muži: 1. Pavel Andrejev (Rus 1:19:27, 2. Tomáš Jurkovič (SVK) 1:23:15, 3. Martin Hušek (ČR) 1:28:04, 4. Matúš Jurečka (SVK) 1:28:32, 5. David Janda (ČR) 1:29:07, 6. Peter Mosný (SVK) 1:29:28, 7. Karel Zadák (ČR) 1:30:40, 8. Martin Haman (ČR) 1:30:45, 9. Tomáš Matera (ČR) 1:33:53, 10. Milan Fajt (ČR) 1:34:26.

Ženy: 1. Šárka Grabmüllerová 1:37:07, 2. Marcela Hloušková 1:56:00, 3. Lucie Materová 1:59:36.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.