OffROAD Maraton Milovice:
Po prázdninách se závodníci poperou o dvojnásobné body!

Pátý závod seriálu OffROAD Maraton se přesouvá do Milovic v okrese Nymburk. V sobotu 30. srpna se na start tamního tankodromu postaví automobilové posádky do svého jediného 12hodinového závodu, který je druhým nejtěžším maratonem sezony. V neděli se motorkáři a čtyřkolkáři poperou o své body ve svém nejnáročnějším 4hodinovém klání. Spolu s nimi čeká starší juniory podruhé v historii závod na 90 minut. Děti a mladší junioři budou moci jet oba víkendové dny.

V sobotu v 9 hodin ráno zaburácí motory všech automobilů, které se po zaváděcím kole pustí do soupeření o další body. A to velmi důležité, protože dvanáctihodinový závod má koeficient 2, či-li získaný počet bodů se násobí dvěma. Bude zajímavé sledovat, zda se na vrcholu průběžného pořadí sezony dle počtu najetých kilometrů udrží letos skvěle jedoucí Wogo team 2 se speciálem do dvou litrů, nebo zatím druhý RP Interier, jež se se svojí buginou pere o každý metr stejně jako silnější vůz WOGO teamu, zatím průběžně třetí. Boje o lepší pozice nevzdává ani dakarský matador Jaroslav Valtr na čtvrté příčce. Posádky i řidiči nabrali přes prázdniny síly, vyladili své speciály a již se těší na půldenní maraton, který díky dvojnásobné bodové odměně může určit vítěze sezony!

V neděli 31. srpna bude trať od brzkého rána patřit závodníkům na čtyřkolkách. V 7:30 se seřadí na startu a o své body násobené dvěma se budou bít celé čtyři hodiny. Lídrem průběžného pořadí je nyní Martin Švanda z Quadservisu Špak. Jeho pronásledovatelé ale nezaostávají. O 12 kilometrů méně má druhý Daniel Rajter z týmu Nayo racing a třetí Rudolf Dvořák z Teamu Max 2 ztrácí dalších devět kilometrů.  

Motorkáři ke stejnému závodu nastoupí ve 13:30. Průběžně nejlepší motorkář v seriálu Lubomír Vojkůvka z VYPE racing teamu si drží poměrně slušný náskok 25 kilometrů na druhého Bohumila Michálka z Enduro Teamu Orlová. Třetí Rudolf Lhotský z týmu Stavební mechanizace Lhotský zaostává na třetím místě jen o 8 kilometrů za Michálkem. Čtyři hodiny na trati budou stejně napínavé jako u aut, najeté kilometry a dvojnásobné body mohou výrazně zamíchat pořadím.

Navíc závodníci jsou motivování i speciálními cenami na konci sezony: VYPE racing team odmění nejlepšího motorkáře sezony startovným a servisním zázemím na Intercontinental Rally 2015 do afrického Dakaru. A pořadatel této rally daruje startovné nejlepšímu čtyřkolkáři a automobilové posádce.

Quad

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM V MILOVICÍCH

SOBOTA 30. SRPNA
07:15 otevření depa, zahájení registrací a technické kontroly AUT
09:00 - 21:00 závod aut všech kategori&iacu te;
12:00 - 13:00 závody dětí a ml. juniorů na jednodušší trati
14:15 vyhlášení závodů dětí a ml. juniorů
21:30 vyhlášení závodu aut

NEDĚLE 31. SRPNA
05:30 otevření depa, zahájení registrací a technické kontroly ČTYŘKOLEK
07:30 - 11:30 závod čtyřkolek všech kategorií, starší junioři na 90 minut
12:00 - 13:00 závod dětí a mladších juniorů na jednodušší trati
13:30 - 17:30 závod motorek všech kategorií, starší junioři na 90 minut
14:15 vyhlášení závodů čtyřkolek, dětí a ml. juniorů
18:00 vyhlášení závodu motorek

Zdroj: OffROAD Maraton

buggy

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.