OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Po GP Japonska zůstává Jakub Kornfeil celkově osmý

Jakub Kornfeil startoval do Velké ceny Japonska jako šestnáctý. Tentokrát se mu ale raketový posun startovním polem nezdařil. V úvodu závodu se propadl do třetí desítky a pak bojoval na čele druhé skupiny. Ale pěkně pořadě. I ve Velké ceně Japonska Jakub Kornfeil pokračoval ve svém hezkém zvyku - již počtvrté v řadě ovládl první volný trénink. Po deštivém pátečním odpoledni navíc bral první místo také v součtu programu celého dne. V kvalifikaci jej ale přibrzdil pád.

Nestává se to často. Jakub Kornfeil patří mezi jezdce s nejmenším počtem pádů a vynechaných Velkých cen. Po pádu v Aragonu přišel letos druhý pád také v Japonsku. Po patnácti minutách kvalifikace, když se průběžně dvaadvacátý Kornfeil chystal na zastávku v boxech, přišel nepříjemný highsider. Ten jezdce číslo 84 potkal v zatáčce číslo devět. Kornfeil dopadl zpět na motorku a už to v jednu chvíli vypadalo, že si na konto připíše další úžasný "sejf". Hluboký kačírek okruhu Motegi byl ale neúprosný a Kubajz byl na zemi. Dvanáct minut před koncem se český závodník vrátil na trať, ale hned se do své garáže zase vrátil. V posledním vyjetí stihl dvě rychlá kola. Nejlepší čas přišel v tom druhém. I když našeho jezdce trošku zbrzdil padající Celestino Vietti,  připsal si 1.57:692, což stačilo na konečné šestnácté místo a šestou startovní řadu. 

1f473e39-c351-4596-b387-c2c5d7ffaeb8

Krátce po startu závodu se Jakub propadl na osmnácté místo. Průjezdem prostoru startu a cíle to pak bylo ještě o tři příčky níže, čímž si zadělal na pěkně těžký závod. I když Kornfeil začal rychle získávat pozice zpět, čelo závodu už si budovalo dostatečný odstup. Jakub Kornfeil se pral s Ramirezem, Mignem, Masiou, Viettim a Suzukim něco přes pět vteřin za vedoucími jezdci. Po pádech Martina, Arenase, Suzukiho a DiGiannanotnia bylo jasné, že se vláček s naším závodníkem bude prát nejvýše o desátou příčku. Tu si Jakub nakonec vybojoval a připsal si na své konto dalších šest bodů. Průběžně zůstává osmý se ziskem 108 bodů.

Jakub Kornfeil: „Úvod do závodu byl katastrofální. Měl jsem sice dobrou startovní reakci, ale krátce po startu jsem přišel o dvě místa. Na konci prvního kola pak o další tři. První skupina odjela a já zůstal v tom druhém vláčku s Ramirezem, Mignem, Masiou, Viettim a Suzukim. V průběhu závodu jsme sice zajížděli stejně rychlá kola jako vedoucí skupina, to už ale byl rozestup tak velký, že bylo bez šance je stáhnout. S jízdou ve druhé skupině nemůžu být spokojený, protože musíme patřit mezi ty čelní. V posledních kolech už to bylo docela náročné. Grip ubýval a několikrát jsem cítil, že jsem na hranici pádu. Je tedy fajn, že jsem vyhrál skupinu, ale desítka je prostě málo. Už se moc těším na Phillip Island – trať, kde jsem v minulosti zajel pár slušných závodů. Velká gratulace patří rozhodně Marcovi – dneska jel fantasticky a je skvělé ho vidět zpět ve hře.“

62073311-d5fa-49e0-a76c-7075baa6bf1a

5c8ea6b4-db98-45d2-96ef-91e26b6aec0d

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.