MČR U22 v plážovém volejbalu na Sokolském koupališti v Brně

O víkendu 23.-24.6.2018 proběhlo v Brně MČR U22 v plážovém volejbalu. 16 nejlepších párů mužů i žen přijelo bojovat o titul mistra ČR. V nejkrásnějším areálu v Česku jsme se snažili zabezpečit hladký průběh celého mistrovství a vytvořit hráčům a hráčkám co největší pohodu, aby mohli podat co nejlepší výkony. Domácí oddíl Sokola Brno I zajistil podavače, zapisovatelky, hrabače a místní hospoda navařila dobré obědy. Také počasí nám přálo, a i přes lehké ochlazení, se nám vyhnuly přeháňky a vysvitlo nám i sluníčko.

Ve finále MČR U22 mužů v plážovém volejbalu se utkaly dvojice ze Sokola Brno I Matyáš Džavoronok-Tadeáš Tezzele a Patrik Maňas - David Pavlovský. Táda s Mytym, kteří prošli hladce celým turnajem prohráli první set, ve druhém se jim podařilo otočit nepříznivý vývoj na 1:1.

Začátek třetího setu byl velmi vyrovnaný, v koncovce se však Tádovi s Mytym podařilo odskočit a zvítězit 15:10. Na třetím místě se umístili Marek Šulc s Janem Velichem, kteří porazili Víta Beneše s Tomášem Maixnerem 2:1.

V ženské kategorii neztratila ani set dvojice Tereza Kotlasová s Danielou Resouvou a ve finále porazily Martinu Maixnerovou s Marií-Sárou Štochlovou 2:0. O třetí místo bojovala dvojice Zuzana Kinclová s Andreou Kinskou proti Natálii Honzovičové s Terezou Pluhařovou. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a v tiebreaku zvítězily Zuzka s Andreou 15:13.

Vítězové jak ženské, tak mužské kategorie si vybojovali účast na ME U22, které proběhne koncem července v lotyšské Jurmale.