Křest knihy Davida Křížka „Plavba snů“

V sobotu 19. listopadu 2022 proběhl v Lipně nad Vltavou slavnostní křest knihy Davida Křížka „Plavba snů“. Knihu pokřtili symbolicky lipenskou vodou Lucie Křížková se synem Davidem a zástupci Vydavatelství MCU: Radek Eliášek, Martin Hák a Pavel Dvořák.

Kniha vypravuje o dobrodružné plavbě přes Atlantik, během níž objevuje dvoučlenná posádka, kterou tvoří táta – kapitán – a jeho desetiletý syn Dejv, krásy i nástrahy moří a oceánu. Čtenáři se seznamují s každodenním životem na lodi a zažívají s hrdiny i dramatické situace, jako plavbu v bouři nebo nepříjemné setkání se skutečnými piráty. Kniha je určena především pro děti školního věku, kteří se dozvědí spoustu zajímavostí o jachtingu, o meteorologii, o živočiších i o zemích, kterými oba mořeplavci proplouvají. Autorem je David Křížek, český jachtař s velmi bohatou závodní a trenérskou kariérou, který příběh zároveň ilustroval. Kniha vznikla během odloučení od rodiny, v době, kdy se známý sportovec dostal do těžké životní situace. Plavba snů je také sdělením, že i chyby a zaváhání se dají přetavit v něco dobrého, že i v těžké chvíli musíte jít dál, plánovat, doufat a věřit v dobré konce.

Kniha je k dostání v knihkupectvích a na e-shopu www.velkoobchodmcu.cz

Osobní vyjádření Davida Křížka:

„Pracoval jsem na knize o jachtařské psychologii. Napsal jsem přes 80 stránek, ale dál to nešlo. Nemám počítač, internet, zdroje. V sešitech je tolik vsuvek, že už je to totální chaos. Místo toho jsem se rozhodl napsat příběh pro své děti, Dejva a Lolinku. Psal jsem a kreslil k tomu ilustrace a Lucie to dětem, jak to přicházelo poštou, četla. Nakonec jsme se shodli, že by to mohlo vyjít i knižně, což se právě stalo. Snad se příběh i obrázky budou líbit. Mnohem snazší by bylo psát dobrodružnou knihu na palubě zakotvené lodě někde v přímořské zátoce. Popis událostí by pak jistě byl barvitější, ale nedá se nic dělat. Musel jsem sáhnout hluboko do své mysli a zapojit veškerou představivost, což na malé cele, kde žije pět lidí, není úplně jednoduché. Pro mě je kniha vyznáním citu k mé milované rodině, ale také důkaz toho, že jsem ten vynucený pobyt za mřížemi jen nepromarnil a vzniklo z toho snad i něco dobrého. Velké poděkování patří všem, kteří podpořili vznik této knihy, celému týmu Vydavatelství MCU, ale především mé úžasné manželce Lucii, která má na knize největší zásluhy.“

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.