Plány JMT Racing a povídání o té minulé sezóně

Dnes jsme si k rozhovoru vybrali stáj, která zásobuje svými vozy okruhové závody v ČR, za stáj JMT nám na dotazy odpovídal Jiří Koldinský.

Stáj JMT je na okruzích již delší dobu, kdy vlastně stáj vznikla a pod jakým názvem jste začínali?

S motorsportem jsme začali v roce 2011 na vysoké škole – ZČU v Plzni. Naší iniciativou se podařilo založit první tým formule student (v některých zemích formule SAE) v České republice. Těchto mezinárodních závodů se účastní více než 300 týmů z celého světa a o prestiži svědčí sponzoři a partneři – ZF, Dallara, Red Bull F1… Během tří let se nám podařilo vybudovat funkční tým a účastnit se prestižních závodů Formula Student UK (Silverstone), Formula SAE Italy (Varano de Melagari) a Formula Student Hungary (Gyeor). Poté jsme tým předali našim nástupcům a velmi úspěšně funguje dodnes.

Po ukončení studia jsme chtěli v závodech pokračovat a založili si soukromý tým Racing Engineering,, koupili starší formuli Škoda, s nedokončenou přestavbou na motorkový pohon. Přestavbu dokončili a s formulí jezdili Carbonia Cup. Po několika letech fungování a postupu do vyšších soutěží jsme dostali dopis od Španělského týmu se stejným jménem. Ustoupili jsme a přejmenovali se na JMT Racing.

Kdo byl prvním jezdcem vaší stáje a jakého dosáhl největšího úspěchu?

První jezdec naší stáje byl Filip Turek, udělal s námi první krůčky v okruhových závodech a později dosáhl i na titul mistra ČR. Bohužel už v jiné formuli, která byla větší a lépe vyhovovala jeho fyzickým dispozicím. Na společné časy rádi vzpomínáme a kdo ví, třeba opět někdy usedne do našeho monopostu.

Představte nám trochu portfolio závodních vozů, které nabízíte jezdcům na závodní okruhy?

Portfolio je opravdu široké, nabízíme dva cestovní vozy, oba v kategorii do 2000ccm – Audi A3 a Renault Clio Sport. Jsou vhodné pro začínající jezdce, do Carboniacupu, nebo na naše testovací dny, které pravidelně pořádáme.

Z formulí máme k dispozici 2x formule Renault Campus 1,6 což je typická školní formule, F4 Tatuus - T014 což je první generace formule 4 s motorem Abarth 1,4 Turbo, od loňského roku nabízíme i nejnovější generaci F4 Tatuus – T421, moderní, bezpečný monopost disponující i systémem Halo.  Se všemi je možné absolvovat testování, Carboniacup a s nejnovější F4 i šampionát F4 CEZ.

V loňském roce ve stáji JMT Racing přibyla nová F4 Tatuus, chystáte se opět do seriálu F4 CEZ?

Jednoznačně ano. Věříme, že seriál má velkou budoucnost a nabídne dobré závodění za rozumné peníze pro začínající piloty, přicházející z motokár. Je to akreditovány šampionát FIA, což samo o sobě značí jistou kvalitu. Další zárukou je zkušený promotér, pan Josef Křenek. I proto jsme vloni objednali další F4 a na roštu tak budou dva monoposty JMT Racing. Jezdeckou sestavu oznámíme v březnu.

Jak hodnotíte účast vaší stáje v minulé sezóně na okruzích a řekněte čtenářům kdo dosáhl největších úspěchů na dráze?

Celkově sezonu hodnotíme jako úspěšnou, odjeli jsme velký počet závodů bez odstoupení, otestovali a nastavili novou techniku. Pokud bych měl vybrat konkrétní jména a výsledky, pak je to Jakub Matušek, odjel první závody ve formuli, startoval jen v polovině závodů Carboniacupu, a přesto vybojoval třetí místo absolutně ve F4. Dále Roman Roubíček, během roku naskočil poprvé v životě do formule a odjel pěkné závody v Carboniacupu i v F4 CEZ. V F4 dokonce vyhrál Rokie Rocket Cup, takže skvělé výkony od Romana. Zapomenout nelze ani na první závod s novou F4, kterou jsme přivezli 6 dní před startem, částečně v krabici. Po hektickém týdnu šroubování a nastavování přišla odměna, když celý víkend výborný Honza Rieger zajel v mokrém závodě 4.místo a k pódiu chybělo proklatě málo. Tento výsledek zatím žádný Čech nepřekonal. Co říct víc, byla to krásná sezóna.

Co chystáte na letošní sezónu, jakých seriálů se budete zúčastňovat?

Zůstaneme věrni Carboniacupu a F4 CEZ. Jako novinku se zúčastníme kompletního Drexler cupu s Formulí 3 (Dallara F320) Romana Roubíčka a nevylučujeme start ve vybraných závodech v Italském šampionátu. Samozřejmě bude pokračovat v pořádání testovacích dnů.

Jaké závodní okruhy patří svým zázemím k těm více oblíbeným?

Tohle je těžká otázka. Most je srdcová záležitost, je to naše domácí trať a vždy tam rádi jezdíme. Když pak vidíte zázemí Redbull, Silverstone, Paul Ricard, Monza, Imola je to prostě jinde. Navíc Italští fanoušci jsou neuvěřitelní. Na obhajobu Mostu, jsou jinde i ceny za pronájem okruhu. Ještě si zde neodpustím poznámku k aktuálnímu tématu. Někteří lidé v Mostě protestují proti hluku z Autodromu, vytvářejí štvavou kampaň a argumentují tím, že jinde okruh ve městě není. Doporučuju návštěvu Monzy nebo Imoly, Okruh tam je v zastavěné části města a jezdí se tam denně. Těmto lidem zřejmě nedochází ekonomický přínos okruhu.

Nabízíte svezení také méně zkušeným jezdcům a kam se případně mohou obrátit?

Nabízíme svezení i naprostým začátečníkům, vše vysvětlíme a naučíme. Můžeme nabídnout profesionální koučink a postupně ze školní formule dorůst do F4. Je možné i školní formuli absolvovat závod Carboniacupu.  V některých termínech je možnost svézt se i vlastním sportovním vozem na okruhu. Kontakt je možný přes facebook.com/JMTRacingEngineering nebo email info@jmt-racing.cz Případně našich webových stránkách www.jmt-racing.cz

Co byste na závěr vzkázal fanouškům okruhového závodění?

Užijte si novou sezonu a přijeďte se na nás podívat.

Děkujeme za Váš čas a ochotu k rozhovoru a nad stránkami s motoristickou tématikou závodů na okruzích zase někdy na shledanou.

Vláďa Rožánek a Jiří Koldinský

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.